​​Občas si musíme utáhnout opasek, nebo prostě potřebujeme peníze zrovna poslat jiným směrem. Že se do omezeného rozpočtu žádný hezký outfit nevejde? To se pletete. I s malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo. Přečtěte si, jak se obléct stylově, ale zároveň neutratit celé své úspory.

Využijte second handy a výprodeje

Prvním tipem jsou sekáče a výprodeje. Jsou skvělým způsobem, jak šetřit peníze a najít značkové kousky za zlomek původní ceny. Dejte šanci obchodům s oblečením z druhé ruky třeba ve vašem městě – budete překvapená, jaké poklady můžete objevit. Často platí, že čím menší město, tím větší poklady. Móda se mění tak rychle, že mnoho kousků v těchto obchodech je stále v perfektním stavu. A víte, jak dále na udržitelný šatník? Těchto 5 kroků vám poradí.

Vytvořte si sama

Buďte kreativní a vytvořte si vlastní jedinečné kousky. Stačí pár švů nebo několik doplňků a můžete přetvořit běžné oblečení na něco výjimečného. Zkuste například přidat flitry na staré džíny nebo si vytvořte originální tričko pomocí textilních fixů. Velmi módní jsou háčkované věci, tak začněte třeba již teď háčkovat top na letní dovolenou. Na YouTube si vyberte z mnoha tutoriálů a uvidíte, jak tento kousek bude jedním z vašich nejoblíbenějších, protože jste do něj dala kus sebe.

Vyměňte si oblečení s přáteli

Vaše vlastní oblečení už vám přijde ohrané, ale to, co nosí kamarádka se vám líbí? Projděte společně šatníky a vyměňte nějaké věci. Zorganizujte večer výměny oblečení s přáteli. Co pro jednoho už není aktuální, se pro druhého stane novým pokladem. Tato akce vám ušetří peníze, ale také posílí přátelská pouta. Od teď si budete ještě blíž. A navíc si také užijete hromadu zábavy.

Identifikujte základní kameny

Než začnete kupovat nové kousky, projděte si svůj šatník a identifikujte základní kousky, které už vlastníte. Černé džíny, bílá trička, a jednoduchý blejzr poslouží jako skvělý základ pro mnoho nových outfitů. Všechny základní kousky vytvoří pevnou platformu pro váš stylový look. Pracujte s jednoduchým pravidlem, že méně je někdy více. Jednoduché barvy a střihy vám umožní vytvářet různé outfity s minimálním úsilím.

Mrkněte ke starším generacím

Možná si říkáte, že to je out, ale opak je pravdou. Mrkněte se do šatníků ke starším generacím a dejte nový život starým věcem. Vaše maminky i babičky schovávají ve svých skříních nevídané kousky oblečení. Ať už je to zajímavý šátek, výrazný prsten, stylová kabelka nebo dobře zachovalé sáčko. Přemýšlejte, jak je využít v dnešních kombinacích. Vymyslíte toho určitě spoustu a svůj vzhled tím dostanete z každodenní šedi. A k tomu s pocitem, že máte své blízké stále při sobě. 

Tip! Víte, jaké vintage kousky se stávají módními hity? My ano. A poradíme vám to v jednom z našich starších článků.

Nemusíte nutně utrácet velké peníze za nové oblečení. Mnohdy vám stačí využít toho, co máte, a tím si otevřete dveře dalším možnostem. Nezapomeňte, že důvěra ve vlastní styl je nejcennější klenot a není třeba vynaložit velké částky na to, abyste se cítili skvěle. S trochou nadšení, šikovným kombinováním a chutí experimentovat vytvoříte outfity, které nejenže oslní, ale také šetří vaši peněženku.