Nic nezkazí náladu jako nečekaná díra na silonkách u dokonalého outfitu. Silonky jsou nezbytným a někdy až každodenním prvkem v šatníku mnoha žen. Ať už jsou potřeba pod business kostýmek s midi sukní, nebo pro chladné plesové večery, díru v nich určitě nikdy nechcete. Máme pro vás několik užitečných tipů a nápadů, jak předejít těmto nepříjemným situacím.

Péče o nehty

Prvním krokem k prevenci děr na silonkách je dbát na stav svých nehtů, a to jak na rukách tak i na nohách. Ostré a dlouhé nehty mohou snadno protrhnou jemný materiál silonek už při jejich oblékání. Udržujte své nehty krátké a hladké, aby nedocházelo k nechtěným zaseknutím. Používejte vrchní ochranný lak na nehty pro dodání dodatečné hladké vrstvy. Zároveň myslete na to, že i vaše paty by měly být hladké. I hrubá kůže může silonky poškodit.

Kvalitní výběr

Investujte do kvalitních silonek. Levné varianty mohou být lákavé, ale často neobstojí běžným nástrahám každodenního života. Silonky s vyšším obsahem elastanu nebo jiných pevných materiálů jsou odolnější a mají menší sklony k vytváření děr. Dále dbejte na správnou velikost – příliš malé silonky vás budou nepříjemně stahovat, zatímco příliš velké mohou sklouzávat a plandat, čímž nevytvoří požadovaný slim efekt. 

Důležité je také vědět, že v zimě nemusíte nutně silonky oželet. Vyzkoušejte hřejivé silonky, které sice na první pohled vypadají jako ty běžné, ale jsou silnější a mají hřejivou vnitřní stranu. Bude vám teplo, ale nikdo váš trik neodhalí. Zároveň tím, že jsou silnější, je riziko vzniku nechtěných děr minimalizováno.

Šperky a plán B

Při přípravě na ples se vám snadno stane, že si vaše jediné silonky protrhnete ostrými předměty. Dávejte pozor hlavně na šperky, jako jsou náramky či prsteny, které mohou poškodit jejich jemnou texturu. Pokud se přece jenom nehoda stane, doporučujeme s sebou vždy alespoň jedny náhradní silonky mít pro takové krizové případy. Malé dírky lze také opravit speciálním lepidlem na silonky. Zkrátka buďte připravena reagovat.

Jak správně oblékat silonky?

Pravidlo číslo jedna – netahejte je. Vyhněte se náhlým tahům, abyste předešla roztržení materiálu. Správným postupem je silonky rolovat kousek po kousku. Je důležité abyste se vyhnula maximálnímu napnutí materiálu, pak je totiž snadnější ho protrhnout. Při oblékání silonek můžete také použít jemné ochranné rukavice. Ty nejenže chrání silonky před ostrými nehty, ale také zabraňují případnému přenášení olejů a krémů z vašich rukou na materiál silonek. Jakmile máte silonky na nohou, pečlivě rozprostřete materiál po celé noze. Dbejte na to, aby byly švy a pruhy správně a rovnoměrně narovnány. Nechcete mít přece šev nakřivo.

Tip! Zajistěte si nebesky hebké nohy. Po plese či jiné společenské akci, až svléknete silonky, opečujte své nohy a dopřejte jim tu správnou údržbu, jakou si zaslouží. I celodenní nošení silonek může být pro nohy zátěž, neboť jsou mnohdy dost těsné a nohy se v nich mohou klidně zapařit.

S vědomím těchto užitečných tipů můžete nosit silonky s větší jistotou. Investice do kvalitních silonek a pečlivý přístup k péči o ně vám ušetří peníze na pravidelném nákupu nových. Vyhněte se zbytečným problémům s dírami a užijte si společenské akce bez starostí.