Černá barva je elegantní, nadčasová, dá se kombinovat a navíc vytváří iluzi zeštíhlení. Černá barva je jednoznačnou ikonou módy. Jak ji ale vynosit tak, abyste nevypadala obyčejně? Mezi luxusním a obyčejným dojmem je v tomto případě velmi tenká hranice. Pojďme se na to podívat. 

All black outfit

Černou nemusíte kombinovat s jinými barvami – all black outfit se hodí pro všechny příležitosti. Potřebujete vyrazit na pracovní schůzku? Sáhněte po černém saku, rovných kalhotách a kožené obuvi. Celé to doplňte vhodnými šperky, páskem, koženou crossbody kabelkou a vyražte.

Tip! Takto univerzální outfit využijete i pro návštěvu kamarádky nebo na rodinný oběd. Stačí zaměnit kožené boty za bílé tenisky, čímž vytvoříte dokonale odlehčený dojem. 

Se šaty neuděláte chybu

Černé šaty jsou v naprosté většině případů slušivé a dělají opravdu krásnou postavu. Nechcete-li experimentovat a volit křiklavé barvy na nadcházející ples nebo jinou událost (pozor však na svatby, tam se nehodí), zvolte černou. Okouzleným pohledům se ale v černé nevyhnete. 

Šaty volte v takovém střihu, ve kterém se cítíte nejlépe a nezapomeňte na doplňky. O těch plesových vám prozradíme více v článku Oslňující plesové doplňky, které z vás udělají královnu sezóny.

Základní kousky by v šatníku neměly chybět

Černé sako, černá tílka a trička bez potisku, alespoň jedny černé džíny a rovné kalhoty, ale i černé šaty a boty. To jsou základní věci, které by doma v šatníku měla mít každá žena. Dokážete je totiž kombinovat se všemi barvami a zachrání vám outfit v momentech, kdy si nebudete vědět rady. 

Do této sekce ale samozřejmě patří i černé doplňky, jako jsou například pásky, obuv nebo čepice. Ale také černé lodičky, kabelka i pásek. Černá je prostě univerzální. Jen tak se neokouká.

Pozor na odstíny černé

Není černá jako černá. Dejte si proto pozor na její odstíny, a to především u celočerných outfitů. Pokud si na sebe vezmete seprané černé triko a zastrčíte ho do vyšisovaných černých džín, které už mají svou zářivou černou také za sebou, velká paráda z toho nebude. Doporučujeme proto využívat vhodné prací prostředky a neprat černé oblečení na zbytečně vysoké teploty.