Když se řekne sako, většina z vás si možná představí oblečení do kanceláře.  Ale sako nemusíte nosit jenom tam. Se sportovním sakem vytvoříte i neformální vzhled. Pokud se vám podaří tento kus oblečení správně zkombinovat, můžete v něm vyniknout, a zároveň se cítit pohodlně. V tomto článku se zaměříme na to, jak nosit sportovní sako se stylem a přineseme vám konkrétní tipy na inspirativní outfity.

Slaďte to do jedné barvy

Skvělý look vytvoříte sladěním sportovního saka a stejnobarevnými delšími kraťasy nebo biker shorts. K tomu stačí přidat jen bílé tenisky a crop top a máte perfektní sportovní outfit pro volnočasové aktivity. Například v sytě oranžové budete středem pozornosti. Klíčem je ovšem, aby vám všechny kusy seděly a vy jste se v nich cítila pohodlně.

Zaměřte se na tři proužky

V rámci světa sportovního oblečení přišel Adidas s opravdovým skvostem mezi sportovními saky. Tento kousek spojuje klasický střih saka s moderním polyesterovým materiálem, což mu dodává pohodlnost a funkčnost. Nejvýraznějším prvkem jsou samozřejmě tři charakteristické pruhy, čímž se tento kousek stává ikonický. Jeho neutrální černá barva umožňuje snadnou kombinaci s různými outfity a zaručuje, že budete vždy vypadat stylově a zároveň sportovně.

Oblečte sako na teplákovku

Hodit si semišové sako přes teplákovou soupravu je to nejvíc, co pro svoje pohodlí vůbec můžete udělat. Zůstanete celý den v teple a u toho budete vypadat i cool. Tento trend dokazuje, že v módním světě mohou jít pohodlí a styl ruku v ruce. Navíc to vytváří nový směr pro to, jak se můžeme oblékat a cítit v době, kdy mnozí z nás upřednostňují komfort. A co takhle sako a kraťasy? Myslíte, že to jde dohromady? My věříme, že je to skvělá kombinace.

Nebojte se vzít šusťákové sako

Další skvělou sportovní variantou je sako z šusťákového materiálu. Tento materiál odolává větru a neprofoukne, což z něj činí ideální volbu i pro chladnější dny. K saku stačí zvolit legíny, tenisky a sportovní kabelku (viz. článek sportovní kabelky). V tomto outfitu máte zajištěnou volnost pohybu a rozhodně dokážete, že sportovní móda nemusí být nevkusná.

Tip! Sportovní móda i na běžné nošení. Víte, jak spojit styl a pohodlí?

Klasika trochu jinak

A pokud sportovní sako v šatníku nemáte, nevadí! I s typickým elegantním sakem můžete vytvořit sportovnější look. Oblečte se běžně, jako když jdete do města s přáteli v běžný den stačí k tomu džíny a bílé triko. Přes tento základ přehoďte elegantní sako a skvělá kontrastní kombinace je na světě! Pak už je na vás, jestli chcete zvolit tenisky pro větší pohodlí, nebo dělat parádu v lodičkách.

Sportovní sako nám ukazuje, že móda je o sebevyjádření, čímž se nemusíme omezovat na tradiční pravidla. Integrujte ho do svého každodenního života a do šatníku. Móda a pohodlí se vzájemně nevylučují sportovní saka jsou toho důkazem.