Možná jste i vy zvyklí nosit prázdné papírové krabice do modrého kontejneru. Co s nimi doma? Jen zabírají místo... Pokusme se na chviličku zapomenout na to, že lepenkový obal je odpad, a podívejme se na tento geniální materiál z jiné stránky. Lepenka moc neváží, ale asi byste se divili, kolik toho unese. Jedná se o ideální materiál k recyklaci: získáte ho zadarmo, když si něco koupíte nebo objednáte, a nemusíte s ním putovat do kontejneru, protože si z něj doma můžete vyrobit nábytek. Ne nábytek pro panenky, ale skutečný nábytek určený k sezení, ležení, ukládání různých věcí. Lepenkový nábytek může mít jedinečný design, vydrží, leccos udrží a mnohdy je dokonce skládací – co víc si přát?

K výrobě lepenkového nápadu nepotřebujete žádné speciální vybavení. V zásadě si vystačíte s lepenkou, nůžkami, nožíkem, lepidlem a kolíčky na prádlo. Jste-li kreativní, je to určitě plus, protože lepenka je neuvěřitelně tvárná a snese jakékoli experimenty. Vzhledem k tomu, že se lepenkový nábytek stal v poslední době hitem, ani se nemusíte pachtit s vlastním projektem, ale můžete si vybraný kousek nábytku objednat od firmy a doma si ho jednoduše poskládat.

Patrně největší hrozbu pro lepenku představuje voda. Pokud hrozí, že se vašemu dílu může stát nějaká mokrá nehoda, doporučuje se hotový nábytek pokrýt ochrannou izolační vrstvou, která prodlouží jeho životnost.

Abyste i vy propadli ekologickému trendu vyrábění nábytku z lepenky, mrkněte se, co vám může krášlit byt! Začneme u židlí: možná jim nevěříte, říkáte si, jak by mě ten kus papíru mohl unést, ale vězte, že správně sestavená lepenková židle vás na lopatky nepoloží.

Praktická je i veselá lavička inspirovaná zvířátky.