Co by byly Vánoční svátky bez zimní dekorace. Pokud hledáte nový způsob, jak si letos ozdobíte svůj domov, máme několik tipů! K jedinečné výzdobě vám postačí univerzální girlanda, se kterou ozdobíte dveře, schodiště, okna, dřevěné trámy, krbovou římsu i slavnostní tabuli.

Výhodou této přírodní dekorace je její všestranné využití. Girlandu můžete kromě Vánoc využít také na jarní i podzimní výzdobu. Hodí se do každého interiéru a záleží pouze na vás, do jakých barev a stylů si ji doma nazdobíte. Pokud její vlastní výrobu zrovna nestíháte, jednoduše si zakoupte nazdobenou variantu.

Přírodní a lesní girlanda

Osvěžující vůni vám nabídne lesní výzdoba. Základ listů z eukalyptu ozdobte lesními šiškami různých velikostí a stonky pšenice. Doplňte mašlí z lýka nebo sušenými plátky pomeranče. Přírodní vůně na sebe nenechá dlouho čekat.

Střídmá vánoční zeleň

Lehkou a jemnou alternativou k sváteční výzdobě je zelený základ lístků girlandy, který doplníte jen o pár bílých ozdob. Konce listů nastříkejte sněhem ve spreji a máte vkusný základ i pro jakýkoliv typ věnce na zeď nebo dveře.

Sváteční výzdoba s osvětlením

Pokud dáváte přednost bohatému zdobení, použijte kombinaci světýlek a vánočních ozdob. Na závěr můžete přidat ještě stuhu v barvě slonové kosti, která podtrhne světelný efekt žároviček.

Třpytivá girlanda nejen na dřevěné trámy

Třpyt a lesk vykouzlí opět zelený základ, který přestříkejte stříbrným nebo zlatým třpytem ve spreji. Důkladným ozdobením každého záhybu větviček vykouzlíte dechberoucí dekoraci do moderního interiéru. Blýskavé odlesky vyniknou na tmavším podkladu, jako jsou dřevěné trámy nebo okenice.

Venkovní girlanda s mašlí na schodiště

Křehkých ozdobám pobyt venku příliš nesvědčí. Pokud zdobíte venkovní prostory vašeho domu nebo bytu, dejte raději přednost jednoduchému stylu v kombinaci zelené girlandy z jehličí a velkých červených mašlí. Uvidíte, že v jednoduchosti je krása a během svátků oceníte i praktičnost tohoto zdobení.  

Girlanda se svíčkami

Romantickou atmosféru nebo sváteční tabuli podtrhne přírodní girlanda v kombinaci se svíčkami. Přidejte také přírodní bobule, které nasbíráte v lese. Ozdoba na stole se vám bude aranžovat snáze, a tak si s kombinací ozdob můžete obzvlášť vyhrát.