Ticho léčí. Současný svět ovšem tichu příliš nepřeje a běžný člověk (tedy nepoustevník) si mnohdy o tichu může leda tak nechat zdát. Zatímco některé zvuky nás obtěžují, ale není v našich silách je "zrušit", jinými, těmi, které jsou nám libé, se naopak obklopujeme a i ony mohou mít léčivé účinky. Jedním z kouzelných zdrojů příjemně působících zvuků jsou zvonkohry. Na rozdíl od standardních hudebních nástrojů vyluzují bohulibé zvuky i bez přičinění talentovaného hudebníka. A takové větrné zvonkohry, které mohou na zahradě či balkoně dělat parádu a které hrají samy, když do nich foukne vítr, můžete mít i vy. Je možné si je koupit, ale tvořivé duše jistě uvítají nápady na podomácku vyrobená cinkátka.
K tomu, abyste si vyrobili zvonkohru, nepotřebujete žádné speciální schopnosti ani exkluzivní materiál. Hodí se cokoli, co vydává při nárazu o sebe nějaký zvuk, od vyřazeného nádobí po pastelky. Fantazii se meze nekladou, takže není třeba se bát experimentů s nesourodými ingrediencemi.
Při generálním úklidu kuchyně se v šuplíkách a na dně skříněk najde i výbava, která má to nejlepší za sebou. Je-li vám líto nádobí po babičce vyhodit, není nic snazšího, než ho kreativně zrecyklovat.
Zužitkovat lze i prázdné skleněné láhve.
Ani s plechovkami nemusíte do kontejneru. Když je nabarvíte veselými barvami, nadělají vám na zahradě kopec barevné muziky.
Podobně lze upravit květináče.
Za pár let se doma nashromáždí pěkná hromádka klíčů, kterými už není co odemykat. Cinkat ale mohou pořád.
Zajímavá zvonkohra může vzniknout třeba také z mušlí.
Sami hravě zvládnete i bambusovou zvonkohru.
Anebo pastelkovou.
Nesmíme zapomenout na korálky a barevná sklíčka.