Ticho léčí. Současný svět ovšem tichu příliš nepřeje a běžný člověk (tedy nepoustevník) si mnohdy o tichu může leda tak nechat zdát. Zatímco některé zvuky nás obtěžují, ale není v našich silách je "zrušit", jinými, těmi, které jsou nám libé, se naopak obklopujeme a i ony mohou mít léčivé účinky. Jedním z kouzelných zdrojů příjemně působících zvuků jsou zvonkohry. Na rozdíl od standardních hudebních nástrojů vyluzují bohulibé zvuky i bez přičinění talentovaného hudebníka. A takové větrné zvonkohry, které mohou na zahradě či balkoně dělat parádu a které hrají samy, když do nich foukne vítr, můžete mít i vy. Je možné si je koupit, ale tvořivé duše jistě uvítají nápady na podomácku vyrobená cinkátka.

K tomu, abyste si vyrobili zvonkohru, nepotřebujete žádné speciální schopnosti ani exkluzivní materiál. Hodí se cokoli, co vydává při nárazu o sebe nějaký zvuk, od vyřazeného nádobí po pastelky. Fantazii se meze nekladou, takže není třeba se bát experimentů s nesourodými ingrediencemi.

Při generálním úklidu kuchyně se v šuplíkách a na dně skříněk najde i výbava, která má to nejlepší za sebou. Je-li vám líto nádobí po babičce vyhodit, není nic snazšího, než ho kreativně zrecyklovat.

DIY-wind-chime-2 DIY-wind-chime-5 DIY-wind-chime-8DIY-wind-chime-26DIY-wind-chime-12DIY-wind-chime-22DIY-wind-chime-23DIY-wind-chime-10

Zužitkovat lze i prázdné skleněné láhve.

DIY-wind-chime-13 DIY-wind-chime-18 DIY-wind-chime-28

Ani s plechovkami nemusíte do kontejneru. Když je nabarvíte veselými barvami, nadělají vám na zahradě kopec barevné muziky.

DIY-wind-chime-31

Podobně lze upravit květináče.

DIY-wind-chime-17

Za pár let se doma nashromáždí pěkná hromádka klíčů, kterými už není co odemykat. Cinkat ale mohou pořád.

DIY-wind-chime-6 DIY-wind-chime-15 DIY-wind-chime-27 DIY-wind-chime-30

Zajímavá zvonkohra může vzniknout třeba také z mušlí.

DIY-wind-chime-1 DIY-wind-chime-19

Sami hravě zvládnete i bambusovou zvonkohru.

DIY-wind-chime-11

Anebo pastelkovou.

DIY-wind-chime-4

Nesmíme zapomenout na korálky a barevná sklíčka.

DIY-wind-chime-7 DIY-wind-chime-9 DIY-wind-chime-16