Halloween se nezadržitelně blíží a jeho oslavy jsou již teď na spadnutí.

Tento anglosaský svátek se slaví každý rok 31.října, tedy den před dnem oslav svátku Všech svatých. Své kořeny má v nedalekém Irsku, odkud se svátek přenesl do italského Říma. O rozšíření Halloweenu do USA se postarali přistěhovalci a odtud se pak svátek šířil do ostatních zemí, kde se těší obrovské popularitě dodnes.

Celé oslavy probíhají tak, že děti chodí v kostýmech od domu k domu a žádají si sladkosti za pomocí koledy. Lidé zdobí své domy a zahrady do tajemně strašidelného kabátu a chystají si výslužku pro koledníky. Výslužka se nejčastěji skládá ze sladkostí, které děti tolik milují.

Velmi oblíbenou a typickou disciplínou pro tento svátek je tradiční zdobení dýní, které baví jak malé, tak velké. Zdobit můžeme pomocí nožíků a nebo například pomocí barev. Dýně se obvykle vyřeže a vydlabe do tvaru strašidelného obličeje tak, aby uvnitř vzniklo místo pro svíčku, která dodá celému dílu na magické tajemnosti.

Ptáte se, jak je možné, že ještě není konec října, ale my bychom neměli zůstávat v klidu, a měli bychom se již nyní pomalu začít na tento velký den připravovat?

Jedná se totiž o svátek, který si zaslouží velké přípravy. Je tolik rozmanitý a barevný, sladce strašidelný a napínavý, a byla by velká škoda zanedbat jeho pestré oslavy.

I samotnou přípravu si můžete užít ve velkém stylu. Pojmout jí můžete různými nápaditými způsoby a nechat tak vyniknout každému detailu, který vymyslíte. Nápadům se v tomto případě opravdu meze nekladou.

Například pojetí ve strašidelném duchu nabízí spoustu možností, jak vylekat nejen sebe samotné, ale také vaše přátelé a rodinu. Motivů, které ke strašidelnému Halloweenu neodmyslitelně patří, je celá spousta. Vzpomeňte si na tolik časté duchy, vyřezávané dýně, "krvavé" předměty, upíří zuby, pavouky či kosti a lebky.  

My si dnes ukážeme, jak netradičně pojmout výrobu dýní tak, aby každá z nich skvěle a nenuceně zapadla do vašeho interiéru.

Přejeme vám hezkou a trochu strašidelnou zábavu při výrobě pravé halloweenské dýně!

Zdroj: https://cz.pinterest.com/