Doslova perla mezi byty v secesním stylu zdobí centrum města Brna. Do nynějšího stavu byt dostal současný majitel, jenž ho pořídil pro budoucí pohodlné bydlení své dcery. Byt byl po předchozím majiteli velmi zdevastován, a proto bylo nevyhnutelné přistoupit ke kompletní rekonstrukci. Ta se od začátku nesla v příjemném duchu spojení klasického s moderním, a díky tomu tak mohly být obnoveny prvky tolik typické pro domácnost z období, kdy byl bytový dům postaven. 

Aby byt vyhovoval dceři majitele nejen svým vzhledem, ale také dispozicí, na kterou je v dnešní době kladen odlišný důraz, muselo se současně upravit také rozvržení jednotlivých místností.

Že se jednalo o opravdu rozsáhlou rekonstrukci, dokazuje nespočet bouracích prací, díky kterým byl byt zbaven nežádoucích stavebních úprav, jež byly do bytu vneseny po roce 1945. Jeho finální podoba je velmi vkusným propojením současného bydlení s klasickými prvky.

Slovo "současné" v tomto případě zastávají především moderní doplňky výraznějších barev a materiály použité při výrobě nábytku. Oproti tomu význam slova "klasické" je zde vyjádřen zanecháním původních prvků, kterými jsou například dvoukřídlé dveře či tolik typická kombinace dřevěné podlahy s bílými zdmi. 

Autor realizace: http://kintex.cz/