Hubnutí už určitě řešilo spoustu z nás a většině z nás se povedlo dosáhnout vysněného čísla na váze. Co ale takové udržení vysněné váhy a zdravého životního stylu? To může být mnohdy pořádnou výzvou, ale se správným postupem to zvládne každý. Pokud jste se již jednou rozhodli pro cestu hubnutí a z různých důvodů jste se od ní vzdálili, nezoufejte. Nyní máte možnost znovuobjevit tuto cestu a dosáhnout svých cílů tímto jednoduchým návodem. My vám poradíme pár kroků, jak na to.

1. Nastavte si jasný a reálný cíl 

Bez jasně definovaného cíle může být snaha o hubnutí matoucí a neúčinná. Zamyslete se nad tím, proč se chcete vrátit na cestu hubnutí. Je to kvůli zlepšení zdraví, získání sebevědomí nebo jiným důvodům? Přesně si vytyčte cíle, kterých chcete dosáhnout, a napište si je. Myslete i na to, že by mělo jít o konkrétní a reálně dosažitelný cíl. 

2. Nebuďte na to sami

Znovuobjevení cesty hubnutí může být náročné, a proto je důležité mít podporu. Sdílejte své cíle a pokroky s rodinou, přáteli nebo dokonce s osobním trenérem. Můžete se také připojit k různým skupinám na sociálních sítích s podobnými cíli, kde získáte potřebnou motivaci a rady. Nebo si najděte parťáka, který půjde do hubnutí s vámi. Ve dvou se to lépe táhne. Můžete se navzájem motivovat, chodit spolu cvičit nebo se třeba svěřit, pokud jste nějaký den sklouzli k nezdravému stravování. 

3. Sledujte svou cestu

Tím, že budete sledovat i sebemenší pokroky, udržíte motivaci a nevzdáte se hned po pár týdnech. Všímejte si i pozitivních vedlejších účinků hubnutí, jako to, že se vejdete do svého starého oblečení nebo že máte více energie. I to jsou malé kroky, které vás nakoupnou a dovedou k vytouženému úspěchu a cíli, který jste si na začátku stanovili. Pokud vám to pomůže, pište si deník ohledně svého stravování a cvičení, abyste měli přehled o všem, co děláte. 

4. Odměňte se za každý sebemenší úspěch

Pokud víte, že jste zase o krok blíže ke svému cíli a povedlo se vám něco shodit, pochvalte se.  Ať už slovně ,nebo materiálně. I taková malá odměna je skvělou motivací. Kupte si třeba nový kousek oblečení, po kterém jste už dlouho pokukovali. Nebo si zajděte do oblíbené restaurace a dejte si to, na co máte zrovna chuť. Nezakazujte si po celou dobu hubnutí nezdravé jídlo, jinak vás to bude nutit si ho dopřávat o to častěji. A co je pro vás ta pravá odměna? 

5. Hledejte různé možnosti a způsoby stravování

V dnešní době existuje nespočet diet a možností, jak se vydat na cestu hubnutí za vysněnou váhou. Určitě ani všechny neznáte. Mezi takové patří například i ketodieta. Víte, která keto dieta je nejlepší? Nechte se inspirovat v jednom z našich předchozích článků. 

Nebojte se svěřit do rukou odborníka, kterým je například vystudovaný nutriční terapeut, který vám určí, jaký máte bazální metabolismus a také vám sestaví na míru jídelníček. Opravdu na to nemusíte být sami.