Plánujete vylepšit si pokoj, nebo celý interiér, ale nemáte moc nápadů a nechce se vám utrácet za dražší designové kousky? To ani nemusíte. Pojďte se s námi inspirovat, jak využít to, co máte doma. 

Knihy a časopisy využijte i jinak

Ať už máte doma knihy, nebo časopisy, se kterými si nevíte rady, ale je vám škoda je vyhodit, nebo nechat jen tak ležet na polici, zkuste je využít i jiným způsobem. 

Obojí se dá použít nápaditě a vystavit tak, aby to nezabíralo moc místa, a přitom to bylo prakticky využito. Co třeba dát knihy pod nějaký stolek, nebo polici a vytvořit tak další prostor pro ukládání? Vyzkoušejte také vyskládat časopisy na sebe a vytvořit tak menší stolek na odkládání. Nebo jen jednoduše poskládejte pár knih na sebe a na to položte květináč s vaší oblíbenou květinou, a zajímavý nápad je na světě. Možnosti a fantazie jsou v tomhle ohledu nekonečné.

Výhodou je to, že se to dá vždy přeskládat, nebo přehodit kdykoliv a kamkoliv jen chcete. Navíc to nic nestojí, protože použijete to, co už najdete ve vaší knihovničce a zkombinujete s dalšími věcmi u vás doma.


Svíčky a svícny vytvoří zajímavé zátiší

Máte doma mnoho svícnů a svíček, které jste nakoupili už kdysi, ale pořád si s nimi nevíte rady? Je vám líto je jen tak zapálit, ale chtěli byste z nich udělat zajímavou dekoraci? A přitom je to tak snadné. Vezměte třeba obyčejný talířek, a naskládejte na něj různobarevné svíčky, vedle postavte knihy, na něž umístěte vaší oblíbenou květinu, a ihned máte nápaditě zaplněný parapet na okně.  Nebo si k tomu přijdete oblíbené fotografie do rámečků, svícen, nebo sošku, a je hotovo. Ale nesnažte se to mít moc přeplácané, stačí i pár maličkostí, nemusí být nutně zaplněný celý prostor.

Stačí jen vyzkoušet různé nápady, a jistě se vám podaří vykouzlit zajímavou a útulnou dekoraci.

Rámy a rámečky tisíckrát jinak

Na půdě, nebo ve skříni se může hromadit několik rámečků různých barev a velikostí, které čekají na své využití. Ale i ty se dají snadno použít, a třeba i všechny na jedné zdi. Někdy je opravdu zajímavé pověsit na zeď různorodé rámečky vedle sebe a dát do nich oblíbené obrázky, nebo fotografie, které si můžeme vytisknout i z pohodlí našeho domova. 

Všechno nemusí být jen drahou záležitostí, stačí trochu nápadu, nebo inspirace s věcmi, které najdete doma, a kreativní designové doplňky jsou na světě. Zvládne to každý.