Najít ty správné džíny může být výzvou i v kamenných obchodech. Ještě větší nejistotu ale získáte, když si je objednáváte online. Nejenže musíte zvolit správnou velikost, ale také střih, který bude lichotit vaší postavě. Pokud jste se už takto někdy spálila a objednala špatný kus, nezoufejte. S několika jednoduchými tipy a triky si můžete zajistit, že příště objednáte džíny, které vám padnou jako ulité.

Změřte se a dejte na tabulky velikostí

Začněte tím, že si pečlivě změříte svou postavu. Zjistěte obvod svého pasu, boků a délku nohavic. S těmito údaji budete mít lepší představu o správné velikosti, kterou si poté ověříte s oficiálními tabulkami. Ty by měly být na e-shopu udávané u každého produktu. Pamatujte, že každý výrobce může mít tabulku velikostí trochu jinou, tak nepolevujte a kontrolujte je se svými mírami při každém nákupu. 

Poznejte své tvary

Každá žena má jiný tvar těla, a proto je důležité pochopit, které střihy lichotí zrovna té vaší. Například pro tvar hrušky jsou ideální džíny s mírně rozšířenými nohavicemi, zatímco pro tvar přesýpacích hodin mohou být skvělou volbou kalhoty s vysokým pasem. Podle toho si vyberte i styl, který vám bude nejvíce vyhovovat. Mom jeans, skinny džíny, boyfriend střihy – možností je nespočet. Zamyslete se nad tím, co preferujete a co se vám nejvíce líbí na ostatních. Řiďte se ale především svým pohodlím. Nikdy nenoste něco, v čem se necítíte dobře.

Čtěte recenze a hodnocení

Při procházení online obchodů čtěte recenze a hodnocení od ostatních zákaznic. To vám může poskytnout užitečné informace ohledně velikosti, střihu, celkové kvality džínů, ale také o přístupu e-shopu k reklamacím či výměnám.

Zajímejte se o materiál 

Džíny často obsahují elastan, což znamená, že se dokáží lépe přizpůsobit vaší postavě díky své elasticitě. Sesumarizujte si proto, zda chcete, aby byly elastické, nebo naopak pevnější. Podle toho poté vybírejte míru elastanu ve složení.

TIP: Využijte filtry. Při vyhledávání na internetových stránkách využijte filtry, které vám umožní vybrat si správnou velikost, barvu a střih. To vám ušetří čas při procházení nepotřebných možností.

Máte-li ráda aktuální módní trendy, sledujte, jaké střihy a barvy džínů jsou právě in. To vám umožní najít nové moderní kousky, které byste si normálně nevybrala. Nebojte se proto zkoušet nové věci. Jen tak si postupem času najdete své oblíbené stálice, které ve vašem šatníku zaujmou VIP místo.

Zkontrolujte politiku vrácení

I přes veškerou pečlivost se může stát, že vám džíny přece jen nesednou tak, jak byste si přála. Zkontrolujte proto politiku vrácení zboží u daného obchodu, abyste si mohla objednat více velikostí či střihů a následně zvolit ty nejlepší z pohodlí domova. Zbylé vyřazené pak opět pomocí zpětného štítku jednoduše zabalíte a pošlete zpět. Ne všechny e-shopy tento postup ale tolerují, proto je to dobré zjistit předem.

Vybírání džínových kalhot online je s těmito tipy o něco snazší. Pamatujte především na to, že je to vaše oblečení a vaše postava. Přednost byste měla dávat pouze svému vkusu a tomu, v čem se cítíte komfortně. Víte také, jak si zajistit oblečení jako nové i po letech? Přečtěte si náš další článek a inspirujte se.