Nadčasovost a výraznost červené barvy ji činí jedním z nejoblíbenějších prvků v oblasti módy. Červená symbolizuje vášeň, energii a sebedůvěru, ať už jde o klasickou rudou, nebo odstín bordó. Jak ale tuto výraznou barvu co nejlépe vynosit? 

Od hlavy až k patě

Oblečení v jednom odstínu červené od hlavy až k patě může působit mimořádně stylově. Kombinujte různé textury a střihy, abyste vytvořila zajímavý vzhled. Vyzkoušejte například outfit, kde jediným prvkem jiné barvy bude lehce vykukující košile. Zvolte bílou košili s velkým límečkem a přes ni dejte oversized červený svetr. K tomu přidejte červenou sukni, punčochy, lodičky i kabelku. Budete vypadat úchvatně.

Společenský kostým

I nadále se budeme držet monochromatického looku, tentokrát v podobě kostýmu. Už jste někdy zvážila zakoupení tohoto kousku v červené? Mnoho žen si již dnes užívá tento pánský trend, ale stále se drží při zemi co se barevné palety týče. Vyražte všem dech a zvolte červený kostým, ať už na pracovní schůzku nebo třeba jako outfit na svatbu.

Klasika, která se nikdy neokouká

A právě tím jsou šaty. Když žena vkročí do místnosti v červených šatech, její přítomnost není možné přehlédnout. Červené šaty jsou vždy nejen elegantní, ale hlavně sexy. Zvolte střih, který zdůrazní vaši postavu a doplňte outfit vhodnými doplňky. 


Jaký styl šatů se hodí právě na vaši postavu?

  • Typ přesýpací hodiny - zdůrazní váš pas; přiléhavý model, jenž podtrhne vaši siluetu.
  • Postava typu hruška - šaty ''áčkového'' typu, které dávají do rovnováhy horní a dolní polovinu těla.
  • Typ jablko - vyšší pas, opticky prodlouží postavu, případně schová širší partie; vhodné jsou také výstřihy do V, které zdůrazňují krk a prodlužují horní část těla.
  • Postava typu obdélník - šaty se zdobením a texturami, které mohou vytvořit dojem křivek a objemu; šaty s páskem, které vytvoří optické zakřivení pasu.

Detaily

Pokud nejste připravena na plnohodnotný červený outfit, přidejte pouze červené akcenty. To může být červený pásek, červené punčochy, červené nehty nebo červená rtěnka. Tyto malé detaily dodají na vášni i jednoduchým outfitům. Přidání malého červeného doplňku okamžitě oživí váš outfit. Tento trik funguje zejména v kombinaci s neutrálními barvami, jako je bílá, černá, šedá nebo béžová. Experimentujte také s vrstvením různých odstínů červené. Kombinování světlých a tmavých odstínů vytváří opravdu zajímavou dynamiku.

Tip! Víte, co si obléct na Valentýna? Jakou jinou barvu zvolit, než červenou jako barvu lásky.

Kůže a koženka

Jestliže se vydáte touto módní cestou, nejde zde pouze o jednoduchý výběr oblečení; je to prohlášení o odvaze a touze vystoupit z řady. V trendu neustále rostoucí obliby kožených kousků získává červená koženka výjimečné postavení. Například kožená červená bunda je obrovským módním statementem. Lze ji vkusně zkombinovat s různými styly – od formálních kombinací s bílými košilemi nebo košilovými šaty po odvážné a neformální vzhledy s džínami. Jelikož je nesmírně variabilní, stane se klíčovým kouskem ve vašem šatníku.

Jak řekla Coco Chanel: "Na ženu v červeném se nezapomíná". A my si myslíme, že měla pravdu. Proto nyní, když znáte tyto tipy, jděte ven a zkuste přidat trochu červené do svého života.