Jaro je v plném proudu, takže pokud máte to štěstí a vlastníte zahradu nebo aspoň zahrádku, trávíte pravděpodobně veškerý volný čas v těsném kontaktu s půdou, jestliže zahradu nemáte, ale za okny se na vás směje balkon, můžete si kousek přírody ve zmenšeném měřítku nainstalovat tam. Vaše vlastnoručně vyrobená vertikální zahrádka s pítkem pro ptáčka by mohla vypadat nějak takhle:

K její úspěšné výrobě budete potřebovat: šest květináčů (jeden zhruba 20 cm vysoký, čtyři patnácticentimetrové a jeden deseticentimetrový), 1,5 m dlouhou ocelovou tyč, základní nátěr a barvu, jež se bude na květináčích pěkně vyjímat (praktické jsou barvy ve spreji), lepidlo, mísu, která poslouží jako pítko (hodí se například sklo z vyřazeného světla), a případně i keramického ptáčka na ozdobu.

Ze všeho nejdřív nabarvěte květináče.

Nyní se můžete přemístit ke stanovišti, které jste pro květináčovou věž vytyčili, a na daném místě zatlučte do země ocelovou tyč. Aby květináčovou zahrádku udržela, nešetřete ji, pod zemí by mělo být aspoň 60 cm (kdyby se kývala, vpravte ji ještě hloub). Na tyč navlékněte největší květináč a naplňte ho hlínou.

Dále navlékněte střední květináč, nakloňte do na stranu a naplňte hlínou, navlékněte další květináč, tentokrát ho natočte na druhou stranu, opět naplňte hlínou. Tak postupujte, dokud vám nedojdou květináče. Poslední květináč navlékněte na tyč rovně a nechte  ho prázdný.