Vánoce bez vánočního stromečku?! To by u dětí (ani u dospělých, pro které je tento symbol Vánoc nenahraditelný) asi neprošlo. Věřím, že se shodneme na tom, že umělý "stromeček" je dost chabá neekologická náhrada, ale každý rok investovat do voňavého živého kousku také nemusí být pro každého přijatelné. Zkuste to letos jinak: stromeček si vyrobte!

Na kouzelný stromeček budete potřebovat veskrze přírodní materiály, vydejte se tedy na sběr dřív, než padne sníh, a číhejte po pružnějších větvičkách, šiškách, oříšcích nebo třeba  žaludech. Doma mrkněte do kořenek, jestli by se nenašla nějaká ta hvězdička badyánu, celá skořice; snad by se někde vyskytlo i sušené kvítí. Kromě toho se vyzbrojte provázkem, nůžkami, lepicí tavnou pistolí a kolíčky na prádlo. Hodí se i stuhy a korálky.

Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-1 Z tenčích větviček spleťte věnec, to bude základna stromečku. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-2 Ze silnější větviček pak vytvořte oporu stromečku. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-3 Na tu navíjejte větvičky, až obalíte celou konstrukci. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-4Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-5 Nenechte nic náhodě a zajistěte spodní část lepidlem, aby se základní konstrukce nerozjela. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-6 Stromeček je hotový, můžete se pustit do zdobení. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-7 Špičku omotejte provázkem, vršek můžete ozdobit hvězdou či sušeným květem. Chcete-li svému stromečku dodat ještě trochu kouzla, umístěte dovnitř světlo. Creative-Ideas-DIY-Gorgeous-Christmas-Tree-from-Tree-Branches-10