Už brzo bude po všem. Máte vygruntováno, nakoupeno, zabaleno, stromeček stojí, večeře voní a vy konečně sedíte. Můžete si spokojeně oddechnout "Letos už nic nedělám." nebo si můžete zkrátit čekání na to, než se zaplní všechna místa u vánočně prostřeného stolu, skládáním ubrousků. To budou stolovníci koukat!

Poměrně jednoduchý a rychlý je ubrouskový stromeček. Připravte si čtvercový látkový ubrousek a postupujte podle obrázkového návodu:

Ležící stromeček je fajn, ale co takhle stojící stromeček? Složíte ho za pár chvilek opět ze čtvercového látkového ubrousku. Aby bylo všechno perfektní, je dobré každý sklad zažehlit.

Christmas-Tree-636Tree-Napkin-Fold-Diagram-63 Za zkoušku stojí také tento snadný stromeček:ss_101980554Proč nejít do něčeho méně tradičního? Skvěle vypadá ubrousek složený do tvaru větrníku: všechny cípy čtvercového látkového ubrousku ohněte do středu ubrousku, poté přehněte horní a dolní okraj složeného ubrousku ke středové ose. Stejně složte i levý a pravý okraj. Teď přijde nejzapeklitější moment: ve složeném ubrousku najděte původní cípy a opatrně je vytáhněte ven. Pak už stačí jen naaranžovat "lopatky" větrníku a je hotovo.Pinwheel-Napkin-Fold-@beautyandbedlam.com_Pinwheel-Napkin-Fold-Tutorial-@beautyandbedlam.com_

Máte toho už plné zuby? Tak se s tím skládáním nemazlete: ze čtvercového ubrousku složte menší čtverec a ovažte stuhou jako dárek.

IMG_1910