Maminky malých dětí obvykle moc nekvitují vášeň svých ratolestí pro sběr nejrůznějších kamínků a dalších přírodních pokladů, které se pak objevují všude možně po bytě, v horším případě ucpou pračku... Láska k přírodě spojená se sběratelstvím však nemusí nutně končit katastrofou. Stačí umět dary přírody kreativně využít.

Oblázky jsou krásné samy o sobě, ovšem šikovné ruce z nich dokážou vyčarovat interiérovou dekoraci, která bude prostě úžasná. Podívejte!

Kamenům nasbíraným v řece nemusíme upírat vodu ani doma. Stačí si jimi vyšperkovat koupelnu: hodí se na zem, na zeď i pod umyvadlo.

Kamení v kuchyni? Proč ne! Z oblázků nebudeme vařit, budeme s nimi zdobit. Kamenný obklad na zdi nebo na kuchyňském ostrůvku dodá místnosti jedinečné kouzlo.

Kamínky lze zkrášlit i docela obyčejné, věkem již poněkud zašlé věci jako stůl nebo zrcadlo.

Z oblázků můžete vyrábět i něco docela nového, ať už jde o drobnou roztomilou dekoraci nebo rozsáhlejší projekt. Z kamínků jde snadno a bez výrazněji rozvinutého výtvarného talentu vytvořit mozaiková rohožka, podložka nebo svícínek.

Kdo se nebojí vrtání, může si vyrobit kamennou lampu.

Preferujete-li méně hlučnou práci, zkuste lepení: z kamínků vytvoříte třeba působivý květináč.

Kreativně nadaná duše hned uvidí v různě vytvarovaných přírodninách obraz. Pak už nezbývá než se pustit do práce.

Pro ty, kdo nevědí co s časem, se nabízí velká nástěnná mozaika. Za tu práci to jistě stojí...

Kameny mohou někomu připadat příliš chladné díky různým odstínům šedé, jakou bývají zbarvené. I na tento "nedostatek" existuje snadný lék: barvičky a spousta trpělivosti...

Až někdy přijdete k hromadě kamení a nebudete hned vědět, co s ní, zauvažujte nad kamenným krbem.