Obláčky všude, kam se podíváš. I tak by se dala nazvat následující záplava dekorací, která je inspirována právě tímto tématem. Pokud se vám nápad s touto tématikou zalíbil natolik, že byste pár mráčků měli rádi u vás doma, není nic jednoduššího, než si pár takových vyrobit. Jako inspirace vám poslouží následující galerie. Takže teď už zbývá říct pouze - Vzhůru do oblak! 

Tento obláček je ušitý z několika druhů látek, jejichž výběr je čistě na vás. I proto vám právě tato měkoučká 3D dekorace zaručeně padne do každého interiéru. Jako výplň samotného mráčku a kapek se nejlépe hodí obyčejná vata.

Nejen dětský pokojíček nebo přebalovací koutek perfektně oživí obláček vyrobený z látkové dekorativní plsti. Tu seženete téměř v každém papírnictví, na internetu nebo v galanterii. Jeho výroba je opravdu snadná. Stačí si připravit již zmíněnou plsť, nůžky, nit a jehlu. Nastříhejte si plsť libovolné barvy a velikosti do tvaru mráčku a kapek. Ty pomocí nitě a šicí jehly zavěste na obláček a pověste na stěnu či ke stropu. Uvidíte, že váš domov ihned ožije barvami.

V tomto případě lze také využít dekorativní plsť, ze které můžete ušít 3D mráčky. Plsť si nastříhejte do tvaru mráčků. Jeden mráček se skládá ze dvou kusů stejných dílů, které naplňte vatou a sešijte k sobě. Pomocí tenkého vlasce k nim připevněte kapky, ty skutečné perfektně nahradíte různými sklíčky nebo korálky.

K výrobě této krásné dekorace budete potřebovat pouze lepidlo na papír, barevný papír různých barev a nůžky. Papír vystřihněte do různých tvarů s tématikou oblohy a slepte k sobě. Ani se nenadáte a bláčková dekorace je na světe. Snadné, že?

Pokud máte doma staré noviny, využijte je pro výrobu novinových mráčků. K jejich výrobě vám postačí pouze čtvrtka, noviny, lepidlo, nit a nůžky. Noviny nalepte z obou stran na pevnější čtvrtku a tu pak vystříhejte do tvaru obláčků a malých kapiček. Ty už poté pouze připevněte pomocí nitě k jejich vlastnímu obláčku. A deštivé dílo je na světě. 

Další dekorace je ve znamení krepového papíru. Takovéto krepové květiny lze zakoupit třeba na internetu. K nim už stačí pouze přidělat vystříhané kapičky z barevného papíru, které ke květinám připevníme pomocí nitě a kouzelná dekorace je hotová. 

Na téměř každou oslavu se skvěle hodí oblaka vyrobená z balónků. Ty stačí naplnit heliem, díky kterému vám budou obláčky hezky držet u stropu. K balónkům přivažte vystříhané kapky z barevného papíru v různých délkách. Tento krásný a jednoduchý nápad se jistě stane ozdobou vaší narozeninové oslavy nebo svatby. 

Zdroj: https://cz.pinterest.com/