Pro někoho je to den naprosto běžný a obyčejný, pro jiného takový, kdy může opět slavit, a tvořit zajímavou a nevšední dekoraci do svého interiéru. Pokud vás zajímá, jak oslavit a vylepšit den svatého Patrika, pojďte se s námi inspirovat.

Pokud jste příznivci tohoto svátku, nebo vás jednoduše zajímá, o co se jedná, čtěte dále, a nechte se více inspirovat tímto zeleným a zajímavým svátkem, a dekoracemi, které můžete vytvořit vy sami u vás doma.  

Co se vlastně slaví

Jde původně o irský svátek, každoročně oslavovaný 17. března. Je oslavou svatého pastýře Patrika, který přinesl do Irska křesťanství. Jeho velkým poznávacím znamením je čtyřlístek, který lidé v den svátku nosí namalovaný na obličeji nebo si jím zdobí oděv. Všeobecně je typická zelená barva. Lidé nejen že v ten den nosí zelené oblečení, ale objevují se i různé zelené nápoje a potraviny.

Zelená je základ

Ať už zelenou máte rádi, nebo naopak, tady to nejde jinak. Zelená je základem tohoto každoročního svátku, a objevuje se ten den zkrátka všude a téměř ve všem. Se zelenou barvou si můžete vyhrát opravdu ve velkém. Ať už zvolíte zelené oblečení, domácí dekorace, nebo si jen uděláte zelený pokrm, co takhle zelené palačinky, nebo těstoviny namísto klasických?

Zelené dekorace hravě a jednoduše

Pokud jste příznivci hravých dekorací u vás doma, a chcete vytvořit i zelené dekorace k této příležitosti, není nic jednoduššího. Existuje nespočet návodů na nápadité dekorace. Co třeba zvolit věnec, podobný, jako děláme na Vánoce, ale tentokrát v duchu zeleného dne svatého Patrika. Stačí k tomu pár věcí, které možná najdete i u vás doma, trocha času, zručnosti a originální dekorace je na světě. Vezměte si zelenou stuhu, kterou věnec obtočíte, a poté jednoduché a nápadité dekorace, jako čtyřlístky a další tradiční symboly a ty připevněte na věnec. A je hotovo. I s jednoduchým zeleným věncem se dá udělat hodně parády.

Nebo si vytvořte originální zdobné sklenice na vaše květiny. Vezměte zavařovací sklenici a ozdobte jí zelenými stuhami, čtyřlístky a tím, co vás napadne v duchu dne svatého Patrika. Do sklenice nakonec vložte vaší oblíbenou květinu a máte hotovo. Fantazii se meze nekladou.  Zkuste vymyslet i vlastní zajímavé dekorace.

Klasikou zůstává zelený nápoj

Téměř všude se ten den objevují zelené nápoje všeho druhu, které lákají nejen příznivce tohoto svátku k oslavám, ale i k dalším důvodům se napít a ochutnat něco dobrého. Ať už zvolíte venkovní posezení, kde zvolíte klasiku v podobě zeleného piva.  

Nebo si jednoduše zkuste vytvořit vlastní zelenou limonádu, alkoholickou, či zcela nealkoholickou u vás doma. Postačí vám k tomu pár ingrediencí na váš oblíbený nápoj a zelené potravinářské barvivo. Záleží na vás a vaší kreativitě, jaký druh nápoje zvolíte.

Udělejte si tento den výjimečný, zapojte barvy a svou fantazii. Vytvořte sami, nebo se svými dětmi nápadité dekorace a občerstvení. Podívejte se na inspirativní videa, anebo jednoduše zkuste vlastní nápady.