Slovo koláž nachází svůj původ ve francouzském "collage", což znamená lepení. K výrobě koláže se nejčastěji používají různé papírové materiály, textilie, fotografie, výstřižky, stuhy, dekorativní předměty a  barevné samolepící pásky. Pokud chcete samotnou koláž dozdobit slovem či větou, můžete použít jak klasické tužky či pera, tak barevné pastelky nebo fixy. Předchůdce této techniky byla v dnešní době tolik oblíbená dekupáž. Ale o té až příště. Chcete-li si doma pomocí koláže vytvořit místo pro fotky a nebo třeba notýsek, do kterého si budete moci zapisovat všelijaká tajemství, pak vám ukážeme, jak na to. Je to velmi jednoduché.

Osvětlené fotografie

Co budeme potřebovat

- starý nebo nový rám 

-fotografie

-kolíčky

- pletivo

- kladívko

- štípací kleště

- připínáčky, hřebíčky

- led žárovky

Jak budeme postupovat

Nejdříve si připravíme rám, který zbavíme zadní části. Tu v dalším kroku nahradíme pletivem, které si změříme tak, aby nám přes rám nepřesahovalo. 

Když máme změřeno, štípacími kleštěmi pletivo upravíme na požadovanou velikost a připevníme ho pomocí kladívka a připínáčků (hřebíčků) k zadní části rámu tak, jak vidíme na fotografii. 

Rám můžeme ještě před tím například natřít barvou, která se nám líbí nebo ho můžeme pouze obrousit, aby jsme mu dali tu správnou patinu. Ale to už je skutečně na vás.

Poté pomocí kolíčků připevníme připravené fotografie různě na pletivo a výsledek je téměř hotov. Skvěle bude vypadat koláž, doplněná o různé malé vzkazy či popisky v různých tvarech.

Práci na této koláži dokončíme tím, že si kolem ní připevníme LED  světýlka. 

Teď už nezbývá nic jiného, než si užít vzpomínky v romantickém provedení.


Notýsek, značka ideál

Co budeme potřebovat

- sešit nebo blok

- různé útržky

- samolepky

- fotografie

- barevné samolepící pásky

- obrázky

- vystřihovánky z novin

- lepidlo

- nůžky

- a kreativní náladu

Jak budeme postupovat

Vezmeme si přichystaný blok a ten polepíme dle vlastní chuti tak, jak se nám líbí. Lepit můžeme jak jeho venkovní část, tak i tu vnitřní. 

Pokud si nevíte rady, co do něj lepit, zkuste se držet svého oblíbeného tématu a nebo něčeho, co má pro vás osobní význam. 

V případě nedostatku nápadů a materiálu, můžete vyzdobit pouze jeho vnější stranu a zbytek stránek zdobit postupně, až do něj budete den ode dne zapisovat své příběhy. Nebojte se ani vrstvení, kdy můžete překrývat jednu vrstvu, vrstvou druhou. 

Ramínková zábava


Co budeme potřebovat

- ramínko

- provázek

- fotografie

- nůžky

- lepidlo

Jak budeme postupovat

Na ramínko s přivážeme několik předem nastříhaných provázků různých délek. Pamatujte, že provázek bude na ramínku tak dlouhý, jako když ho přehnete napůl, a proto si provázky stříhejte dostatečně dlouhé.

Poté, co jsme si připevnili provázky k ramínku, nalepíme na ně fotografie tak, jak vidíme na fotce. Poslední fotografie by vždy měla zakrývat konec provázku.

Tip pro vás: Ramínko si můžete dozdobit pomocí látky nebo barev.


Koláž snadno, rychle a efektivně

Co budeme potřebovat

- provázek

- hřebíčky

- kladívko

- kolíčky

- fotografie

- led světýlka

Jak budeme postupovat

Postup je v tomto případě opravdu velmi snadný. Do stěny umístíme pomocí kladívka dva hřebíčky a na ně zavěsíme provázek libovolné barvy. Provázek buď napneme a nebo ho necháme malinko prověšený. Záleží, čemu fandíte víc. Tímto způsobem můžeme utvořit několik řad pod sebou.

K provázku už jen pomocí kolíčků připevníme fotky, případně celou koláž osvětlíme led světýlky a dílo je hotové.

Tip pro vás: Pokud doma nemáte provázek, není problém. Pomocí hřebíčků upevníme led světýlka na zeď a přímo na ně pomocí kolíčků nainstalujeme fotografie.

Přejeme vám krásnou zábavu!

Zdroj: https://cz.pinterest.com/