Čas od času je potřeba ve studentském pokoji (ložnici nebo i jiné místnosti) trochu poklidit a oživit ho. Ačkoli by se mohlo zdát, že bez profesionální úklidové firmy a předraženého nákupu v obchodě s bytovými doplňky to nepůjde, doufám, že vás následujícími tipy na úklid a dekoraci pokoje přesvědčím o tom, že si můžete svoje malé království vyšperkovat svépomocí. Kdo by chtěl mít doma holé zdi? Určitě ne někdo, kdo stojí o pěkně vybarvený pokojíček. Zkuste to s originálními 3D obrazy: z balicího papíru vystřihněte vázičku, okudlejte pár umělých květin a naaranžujte a nalepte je na čtvrtku. Nachystejte si rámeček a nastříkejte ho nějakou šmrncovní barvou. Nakonec svůj plastický obraz zarámujte a pověste na zeď třeba místo nějakého mdlejšího okoukaného obrázku. kytkyObrazy visí na zdi každému, zato barevné třásně, ty mají jen vyvolené! Vybarvit si můžete i další doplňky. Obyčejná stará lampička prokoukne, když ji nastříkáte nějakou veselejší barvičkou. Co byste řekla novému čelu postele? Na jeho stvoření budete potřebovat čtyři desky. Dvě z nich přesprejujte nejlépe nějakou světlejší barvou, na postřik pak rozhoďte třeba listí, přestříkejte tmavší barvou. Zbylé dvě desky potáhněte plyšem. Nezbývá než desky přitlouct na zeď k čelu postele. Zdá se vám, že byste potřebovala inovovat i vybavení postele, třeba polštářky? V cuku letu můžete mít nové povlaky na polštář: pořiďte si látku, poměřte ji, aby se do ní polštář pohodlně vešel, obraťte naruby a - nic proti šití - slepte látku na dvou stranách k sobě. Volným otvorem vstrčte polštář.

Otvor můžete zavázat: nastříhejte okraje díry na třásně a svažte je. Zdobení pokoje je hračka, horší je to někdy s pořádkem. Na bordel platí organizace: když bude mít všechno svoje místo, nemělo by dojít ke katastrofickým scénářům, kdy se z organizovaného nepořádku stává nezvladatelný chaos. Parádní výstavní šperkovnici si vyrobíte ze dvou svícnů a tří různě velkých talířků: na největší talířek přilepte svícen, na ten přilepte menší talířek, na něj přijde opět svícen a navrch nejmenší talířek. Praktické jsou ale i šperky pověšené na zdi: korkovou desku polepte pestrobarevnou látkou, zatlučte do ní několik hřebíků a na jejich hlavičky nalepte ozdůbky, například šperky, které už nepoužíváte.

A je hotovo. Dílo pověste na zeď a na hřebíky pověste korále, řetízky a náhrdelníky. Věšáček na šperky může vypadat i takhle: k dřevěné desce přišroubujte háčky, které jste nastříkala svými oblíbenými barvami. A můžeme přejít k malování. Dekorativní kosmetika se dost rychle množí, takže se může stát, že se ve svých zásobách začnete poněkud ztrácet. I tomu lze snadno zabránit. Svoje oblíbené parfémy a šperky si můžete vystavit na tácek a dozdobit šperky či jiným hezkým droboštím. tácek 2 Přehled o svém zkrášlovacím arzenálu neztratíte ani se speciálními skleničkami: aby byly pěkně barevné, vložte do obyčejných skleniček pruh balicího papíru, sklenice naplňte korálky a do nich ponořte řasenky, štětečky. A pak jsou tu laky na nehty. Jestli se vám přemnožily, snad vám pomůže tenhle fígl: narovnejte laky do víka od krabice od bot a na každé víčko namalujte příslušným lakem tečku. Když nevíte co s časem a máte slabost pro detail, namalujte si puntíky na papír a pomocí speciální děrovačky "vystřihněte" z nalakovaného puntíku srdíčko a to nalepte na víčko laku. Tak budete mít laky pěkně pohromadě a ani nebudete muset jeden po druhém vytahovat, abyste viděla, který je který. laky 3 Máte-li doma bohatý sortiment psacích a kreslicích potřeb, jistě oceníte speciální "penál" z krabice od bot a roliček od toaletního papíru. I náramek, který už dávno nenosíte, může posloužit jako neotřelý kelímek na tužky. pencil holder