Máte spoustu fotografií, které schováváte v šuplíku a neustále přemýšlíte, jak je vystavit? Nechcete jen klasické rámečky ani nástěnky, ale originální dekoraci do vašeho pokoje, či bytu. Pojďte se s námi inspirovat. Je to tak jednoduché, stačí pár zajímavých myšlenek, a skvělé nápady přijdou sami. 

Fotografie na šňůře

Není snad jednodušší nápad, než vzít kousek provázku a pár kolíčků. Provázek lze zavěsit kdekoliv na prázdné místo, kde se budou dobře vyjímat naše zachycené vzpomínky. Pak už jen fotografie uchytíme kolíčky na provázku, jak nás zrovna napadne. A dílo je hotovo. Kromě fotografií lze zavěsit i různé obrázky a další dekorace, které máme po ruce. Nebo lze na zdi vytvořit i různé obrazce a tvary z provázku podle naší představivosti. Záleží, jak moc popustíme uzdu své fantazii a vyhrajeme si s nápadem.Tvary a obrazce

Není nic hezčího než si udělat zajímavou koláž ze svých vzpomínek, a ještě ji přetvořit do originálního obrazce na své zdi. Ať už zvolíte srdce, kruh, čtverec, nebo jen nesourodou směs fotografií, vždy v ní uvidíte to, co vidět chcete – vzpomínky, okamžiky, které máte rádi na očích a ty si připomenete pohledem na vámi vytvořenou koláž. Stačí vám k tomu vaše oblíbené snímky a lepící guma na zeď, abyste ji moc nepoškodili. A pak už jen lepíte a dáváte fotografie tak, jak vás v ten moment napadne. Zaplňte celý prostor

Bojíte se, jak to bude vlastně vypadat? Ale dokud to nezkusíte, nepřijdete na to. Zaměřte se na jednu celou zeď, nebo skříň a zkuste ji polepit fotografiemi, nebo portréty svých blízkých od shora až dolů. A uvidíte, že to vůbec nevypadá špatně. Naopak, může to působit originálně a vytvoříte tím nejen nápaditou dekoraci, ale také zeď, kterou bude obdivovat nejedna návštěva.

Zkuste také to, o čem jste vždy snili. Vezměte svou oblíbenou fotografii a nechte ji vyvolat do lidské velikosti. A umístěte ji tam, kam chcete, a uvidíte, že překvapíte nejen sami sebe svou kreativitou.


Výzdoba za pár korun

Nemusíme kupovat drahé předměty a materiály k výrobě dekorací. I z běžných věcí, které doma už zdánlivě nepotřebujeme, se dají vyrobit nápadité výtvory. Co takhle si vyrobit nástěnné hodiny z fotografií a ciferníku, který se dá sehnat téměř kdekoliv. Nebo zajímavá těžítka třeba ze zavařovací sklenice. Pokud nevěříte, podívejte se na inspirativní video.