Léto je v plném proudu a s ním i tolik očekávaný čas dovolených. Celodenní opalování nebo koupání v chlorované vodě a nevhodná péče o pokožku si však často vybírají svou daň v podobě předčasného stárnutí, pigmentových skvrn a vysušených vlasů. Mnohým těmto neduhům se však lze vyhnout díky vnitřní péči o pleť. Řešení přináší beauty drinky s mořským kolagenem, které si představíme v tomto článku.

Co se děje s kůží během opalování?

I když se to na první pohled nezdá, opálená pokožka je obranný mechanismus, který si kůže vytváří před UV zářením. Dopad slunečních paprsků způsobuje produkci melaninu a pokožka tak získává hnědou barvu. Tím, že UV záření proniká do vrchní vrstvy kůže, dochází k devastaci kolagenu, což způsobuje předčasné stárnutí, pigmentové skvrny či různé alergické reakce.

Proč užívat kolagen

Kolagen je základní stavební protein v lidském těle. Skládá se z 19 různých aminokyselin a v rámci organismu tvoří 30 % veškerých bílkovin. Vlivem stárnutí však dochází ke snižování jeho tvorby a již po 25. roku života začíná pleť ochabovat a objevují se první vrásky. Stres, nezdravý životní styl a dlouhodobé vystavování slunečnímu záření však tento proces urychlují. Užívání doplňků s kolagenem může pomoci udržet pěstěnou a hydratovanou pokožku, nebo ji dokonce vylepší.

Beauty drinky Collavio - skvělá chuť i účinky

Collavio – oblíbená značka kolagenů je na českém trhu poměrně nováčkem. Jejich základem je vysoká dávka mořského kolagenu Peptan F, kyselina hyaluronová a vitamín C. Tyto beauty drinky se vyznačují jemnou svěží chutí, a hlavně pozitivními účinky na pokožku, vlasy a nehty. Produkty pochází z udržitelných rybolovů a nenajdete v nich cukr, lepek ani laktózu.

Prevence plná svěžesti – Collavio citron a jahoda

Táhne vám na třicet a obáváte se předčasného stárnutí? Nebo byste rádi tento proces zpomalili? Pak neváhejte použít základní řadu beauty drinku Collavio citron nebo jahoda. Kromě mořských kolagenových peptidů v něm najdete i kyselinu hyaluronovou, zinek a vitamín C, který je důležitým antioxidantem a také podporuje tvorbu vlastního kolagenu. Pravidelné používání této řady vás v letních měsících příjemně osvěží a pomůže k hydratované a dobře vypadající pleti.

Vzpruha pro stárnoucí pleť? Collavio Exclusive

Jak už název napovídá, Collavio Exclusive je skutečný luxus pro pleť. Tento nápoj v sobě ukrývá celou řadu anti-age látek, které pleť omladí a dodá jí pěstěný vzhled. Je to ideální pomocník pro stárnoucí pokožku, proto by měl být součástí denní rutiny žen 35+. Mořskému kolagenu a kyselině hyaluronové zde sekundují pšeničné ceramosidy, lucuma, koenzym Q10, zinek, selen a vitaminy B1, B2, B3, B7 a C. Díky svému výjimečnému složení Collavio Exclusive napomáhá  zmírnit důsledky stárnutí a je vhodný i na regeneraci pokožky, která byla vystavena UV záření. Zmírňuje vznik pigmentových skvrn a dokonale vyživuje pleť. Pečovat o pokožku i zevnitř se vždy vyplatí.

A jak se o svou pleť v létě staráte vy?