Kolagen je jednou z klíčových složek našeho těla, která pomáhá udržovat zdravou a mladistvou pokožku, pevné klouby a zdravé vlasy a nehty. S postupujícím věkem ale jeho produkce v těle klesá, což může vést ke ztrátě elasticity pokožky, vzniku vrásek, bolesti kloubů, křehkosti vlasů a nehtů. Naštěstí existují způsoby, jak tělu pomoci doplnit a posílit jeho zásoby kolagenu, například pomocí výživových doplňků, jako je Collalloc. Ten byl vyvinut s cílem poskytnout vašemu tělu vysokou kvalitu kolagenu a podpořit jeho produkci přirozeným způsobem.

V článku se dozvíte

Přirozený doplněk pro podporu zdraví

Jak již bylo zmíněno, Collalloc je výživový doplněk stravy, konkrétně je tento čistý, bioaktivní, mořský kolagen, vyrobený z ryb. Kolagen je klíčovým proteinem, který přirozeně tvoří strukturu naší pokožky, kloubů, vlasů, nehtů a dalších tkání. S věkem se ale produkce kolagenu snižuje, což může vést k různým problémům, jako je ztráta elasticity pokožky, vznik vrásek, bolesti kloubů a oslabení vlasů a nehtů. Collalloc proto obsahuje vysoce kvalitní kolagen, který je snadno vstřebatelný a využitelný v těle. Jeho pravidelné užívání může mít několik výhod. Za prvé, pomáhá obnovovat a zlepšovat stav pokožky. Podporuje hydrataci, elasticitu a pevnost pokožky, čímž redukuje vznik vrásek a zlepšuje celkový vzhled pleti. Také přispívá k pevnosti a zdraví kloubů. Kolagen je klíčový pro správnou funkci kloubních chrupavek a šlach, a jeho dodávání do těla může snižovat bolesti kloubů a zlepšovat pohyblivost. Kromě toho je kolagen důležitou složkou pro tvorbu keratinu, který je základem zdravých vlasů a nehtů.

Očekávání

V souvislosti s užíváním kolagenového doplňku stravy Collalloc jsem měla velká očekávání. Primárně jsem tedy doufala ve zlepšení stavu mých vlasů a nehtů. Moje vlasy byly vždy dost křehké a nehty se mi vždy hodně lámaly. Dávala jsem velké naděje tomuto doplňku, že posílí moje vlasy a nehty, zlepší jejich pevnost a přinese jim zdravý lesk. Dalším důležitým aspektem je zdraví kloubů a kostí. Při cvičení a mých pravidelných aktivitách jsem už začala někdy pociťovat bolest v kloubech. A proto jsem věřila, že i v tomhle mi doplněk pomůže a Collalloc zlepší pružnost a pohyblivost mých kloubů. Posledním faktorem mělo být zlepšení stavu pokožky. Nebylo to pro mě tak podstatné, ale byla jsem i tak zvědavá, zda se užívání kolagenu nějak pozitivně odrazí i na mé pleti, zda to povede například ke zlepšení hydratace a vyhlazení drobných linií vrásek, které už se mi po třicítce objevují. Celkově jsem doufala, že Collalloc pro mě bude účinným pomocníkem v dosažení zdravějšího vzhledu, pohodlnějšího pohybu a většího pocitu sebejistoty.

Jak doplněk Collalloc užívat

Tento produkt je ve formě prášku. Jedna denní dávka v sáčku má 3 300 mg. Použití kolagenového doplňku je opravdu jednoduché. Obsah sáčku nasypte do sklenice a nechte rozpustit 5 minut ve vodě, či jiném oblíbeném nápoji, jako je džus nebo smoothie. Pak jen promíchejte a vypijte. Při užívání kolagenového doplňku je vhodné, abyste dodržovali pravidelnost a užívali ho dlouhodobě, jen tak dosáhnete maximálního efektu. Pro zajištění optimálního vstřebávání kolagenu je také doporučeno užívat Collalloc na lačný žaludek nebo mezi jídly. Pro představu, jedno celé balení Collalloc odpovídá asi měsíční dávce užívání. Doporučuje se ale zahájit tříměsíční kúru na denní bázi. Další možné užívání je pak na vás.

Shrnutí redakce

Kolagenový doplněk stravy Collalloc je speciální produkt, který obsahuje kolagen, což je klíčový protein přirozeně se vyskytující v našem těle. Collalloc je vyroben z kvalitního kolagenu získaného z přírodních zdrojů, tedy z ryb. Kolagen je zodpovědný za strukturu a pevnost naší pokožky, vlasů, nehtů, šlach, kloubů a vazů. Jeho užívání jako doplňku stravy může pomoci posílit a zlepšit stav těchto tkání. Collalloc může přispět k vyhlazení vrásek, zvýšení elasticity pokožky, podpoře zdravých vlasů a nehtů, a také k posílení kloubů a vazů. Pravidelné užívání kolagenového doplňku stravy Collalloc může pomoci udržet naši pokožku a klouby zdravé a mladistvě vypadající.

Hodnocení

Po osmi týdnech užívání mohu shrnout výsledky a zhodnotit, zda užívání doplňku Collalloc splnilo má očekávání, která jsem sepsala výše. Musím přiznat, že jsem si všimla několik pozitivních změn a některé mě opravdu příjemně překvapily. Především jsem nadšená, protože se mi opravdu zpevnily nehty a získala jsem lepší objem a lesklejší vlasy, po kterých jsem toužila. Během poctivého každodenního užívání jsem nyní během sportu nezaznamenala nijak výraznou bolest kloubů, což se mi před užíváním dělo pravidelně. Navíc na sobě pozoruji lepší regeneraci i po větší zátěži. Naopak jsem nepocítila výrazné zlepšení vymizení vrásek, ale třeba jde jen o pomalejší projev, který se dostaví o něco později. Co se mi ale opravdu zlepšilo, je moje dříve problematické trávení. To je věc, která mě trápila dlouhodobě. Nyní mi po několika měsících již nemám podrážděná střeva a opět mi funguje trávicí systém, což se odrazilo i na celkové pohodě mého těla. Vnímám, že mám více energie a dobré nálady. Na závěr zmíním, kdy mě překvapilo, že prášek nemá žádnou výraznější chuť, kterou jsem možná očekávala. Dá se ale bez problému vypít a zařadit do denní rutiny.


 • Poměr ceny a kvality9,0
 • Jak funguje9,0
 • Složení10

Výhody

 • snadné dávkování i užívání
 • čistý kolagen bez přísad
 • zlepšení pleti a zvýšení elasticity pokožky
 • potlačení vrásek, strií či celulitidy
 • zpevnění vlasů a nehtů
 • lepší pohyblivost, zdravější kosti a klouby
 • podpora zdravého trávicího systému

Nevýhody

 • pomalejší projevy u některých účinků