Máte vlasy, které působí unaveně, postrádají lesk nebo vypadávají? Nebuďte smutné! Existuje několik jednoduchých, ale účinných způsobů, jak vaše vlasy oživit, zpevnit a jak jim dodat zdravý a zářivý vzhled. V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, jak posílit vlasy od kořínků až po konečky a vrátit jim celkové zdraví, po kterém tak toužíte. Připravte se na zářivý účes, který zaujme všechny kolem vás.

Svěřte se pravidelně do rukou kadeřnice

Jedním z těch zásadních kroků k oživení vlasů je pravidelné stříhání. Odstraňování rozdělených konečků a zbytečné délky pomáhá vlasy udržet zdravé a předchází jejich lámavosti. Navštivte kadeřníka každých 6 až 8 týdnů a nechte si vlasy zastřihnout, aby vypadaly svěže a plné života.

Dopřejte vlasům výživu i zevnitř

Zářivé vlasy jsou vidět navenek, ale je třeba, abyste se věnovali i tomu, co je uvnitř těla. Dodržujte vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a proteiny, které jsou pro zdraví vašich vlasů klíčové. Zaměřte se na potraviny obsahující vitaminy B, C, E, zinek a omega-3 mastné kyseliny, které podporují růst vlasů a zlepšují jejich strukturu. Takové látky se přirozeně vyskytují v pestré a vyvážené stravě, kam patří konkrétně třeba vejce, losos, avokádo, hovězí maso, batáty, ovesné vločky, para ořechy či fazole.

Pořiďte si kvalitní vlasové produkty

Volba správných vlasových produktů je klíčová pro oživení vašich vlasů. Vyberte si šampon, kondicionér a masku na vlasy, které jsou vhodné pro váš typ vlasů nebo pro případné problémy, kterým čelíte. Kvalitní výrobky obsahující přírodní složky, navíc pomáhají posilovat vlasy a obnovovat jejich lesk, a to bez agresivních chemikálií.

Dejte si pozor na nadměrné teplo

Sušení vlasů je důležité. Naopak časté používání fénu, žehliček nebo kulmofénů může způsobit poškození vlasů. Pokud je to možné, snažte se snižovat tepelné zpracování na minimum. Používáte-li tepelné spotřebiče pro úpravu vlasů, vždy použijte termální ochranu, aby byly vaše vlasy chráněny před poškozením.

Nebojte se vitaminů na vlasy

Jak již bylo zmíněno, základem by měla být pokaždé zdravá a vyvážená strava. Některé vitamíny a další prospěšné látky je ale možné dohnat i na doplňcích. Na trhu dnes najdete nepřeberné množství doplňků ve formě prášků, kapslí či žvýkacích tablet. Při výběru se zaměřte na složení. Přečtěte si i to, pro koho jsou vitaminy určené. Některé se například nedoporučují v těhotenství nebo je jejich konzumaci lepší předem probrat s lékařem. Nic nezanedbejte a vše si pečlivě studujte. Inspirujte se také a podívejte se na recenzi a srovnání vitaminů na vlasy, kde se dozvíte další podstatné informace.

Pamatujte, že žádný prášek ani kapsle by neměla nahradit celkový jídelníček, ale vždy by se mělo jednat pouze o doplněk běžné stravy.