1.místo

Collavio Exclusive

Kolagenový doplněk stravy účinně zlepšuje stav pokožky, ale také redukuje lámavost nehtů a přispívá ke zdravějšímu vzhledu a lesku vlasů.


2.místo

Venira kolagen

Kolagenový drink přináší podporu pro pohybový aparát, ale také je prospěšný pro zdraví vlasů a nehtů. Je dobře vstřebatelný.

3.místo

Natural Protein kolagen

Český výrobek přináší unikátní produkt s přírodním složením. Přináší skvělé složení a chuť a také prospívá vlasům i klobům.

Péče o vlasy je důležitá, a to nejen z estetického hlediska, ale i z hlediska zdraví vlasové pokrývky. Jedním z klíčových prvků, který se v poslední době stal středem pozornosti, je kolagen. Produkty z kolagenu slibují posílení vlasů, zlepšení textury a lesku. Při široké nabídce na trhu se výběr může stát velkou výzvou. Níže proto najdete srovnání a zhodnocení nejlepších kolagenů určených pro péči o vlasy, abyste našli ten, který splní vaše očekávání a potřeby.

Co je kolagen

Jde o důležitou bílkovinu v těle, která je nezbytnou stavební složkou pojivových tkání, včetně kůže, kostí, šlach a chrupavek. Poskytuje tkáním pevnost, pružnost a podporu. Kolagen podporuje zdraví kůže, kloubů, vlasů a nehtů. Díky své schopnosti zlepšit pevnost a elastickost tkání může kolagen také přispívat k celkovému zdraví. Tělo si ho přirozeně produkuje samo. Bohužel je ale nutné zmínit, že vlivem stárnutí tato produktivita postupně klesá. Proto ho čím dál častěji najdeme v kosmetických a doplňkových produktech. Takové produkty s kolagenem, přispívají k celkovému zdraví, takže i vlasů tím, že posilují vlasové kořínky a zlepšují kvalitu pokožky hlavy.

Rozdělení a využití základních druhů kolagenu

Kolagen typu I zachovává kvalitu a pevnost pojivových tkání v těle, včetně kůže, kostí, šlach, chrupavek a zubů. Takový kolagen podpoří kůži, která je pak pružná a mladistvá. Také podpoří kosti a chrupky, jenž jsou pevné a odolné. Celkově je důležitý pro udržení celkového zdraví a vitality těla. Pak je tu typ II, což je nutný kolagen pro stavbu a pevnost chrupavek, které se nacházejí v kloubech a meziobratlových ploténkách. Poskytuje podporu a tlumí nárazy v těchto kloubech, což umožňuje pohyblivost a pružnost. Dalším je typ III,

jenž má roli v podpoře měkkých tkání, jako jsou kůže, svaly a cévní stěny. Jeho hlavní funkcí je poskytovat pevnost a podporu těmto tkáním, zajišťující jim schopnost odolávat napětí a udržovat svou kvalitu. Poslední je typ IV, který najdeme v tzv. bazální lamině. Ta je jakýsi druh ochranného obalu, jenž obklopuje buňky v našem těle. Tento kolagen funguje jako lepidlo, které drží buňky pohromadě a zajišťuje, aby se všechno drželo na svém místě. Je to důležité pro stabilitu našich tkání a taky pro to, aby buňky mohly správně komunikovat a vyměňovat látky.

Který typ se nejvíc hodí na vlasy

Pro péči o vlasy byste měli zvolit nejlépe kolagen typu I. Ten je hlavní složkou vlasových vláken a je zodpovědný za jejich pevnost, elasticitu a zdravý vzhled. Nejen, že může pomoci zlepšit jejich strukturu, ale také jim dodá lesk. Zároveň je chrání před poškozením, přispívá k celkovému zdraví a kráse vašich vlasů.

Jak již bylo zmíněno, kolagen se získává z živočišných zdrojů. Každý typ má ale jiné využití. Například v kloubních doplňcích stravy najdete převážně vepřový nebo hovězí kolagen. Zatímco pro zlepšení stavu pleti se lépe hodí kolagen rybí neboli mořský.

Výsledky užívání kolagenu:

 • zlepšení stavu vlasů a nehtů,
 • zpevnění pleti a eliminace vrásek,
 • redukce celulitidy,
 • podpora růstu svalové hmoty,
 • zmírnění problémů pohybového aparátu.


1. místo

Collavio Exclusive

Collavio Exclusive je vysoce účinný kolagenový nápoj je vhodný pro omlazení pokožky. Obsahuje tělu prospěšné látky, a to hlavně mořský kolagen, kyselinu hyaluronovou ale i dalších 10 anti-age látek, které bojují proti stárnutí kůže. Kolagen je důležitý pro vypnutí pleti a eliminaci vrásek. Zároveň bojuje proti celulitidě, prospívá kloubům a příznivě ovlivňuje stav vlasů a nehtů. Je dostupný v mnoha ovocných příchutích, a je dokonce vhodný i pro celiaky.

 • vysoká dávka kolagenu
 • 11 anti-age látek
 • rychlejší účinky
 • jemná chuť
2. místo

Venira kolagen

Velmi dobře vstřebatelný kolagenový nápoj je vhodný pro zlepšení stavu pokožky. Obsahuje tělu prospěšné látky, a to hlavně mořský kolagen, ale i dalších 8 anti-age látek, které bojují proti stárnutí kůže. Díky tomu, že zvyšuje množství kolagenu v těle, tím se také podílí na výživě kloubů a vazů, podporuje pevnost kostí a zdraví cév. Kolagen od této značky má také antioxidační účinky.

 • 9 pomocných látek
 • praktické balení
 • mořský kolagen
 • dobře vstřebatelný
3. místo

Natural Protein kolagen

Tento nápoj přináší jedinečné složení. Součástí jsou totiž čtyři druhy kolagenu, a to rybí, hovězí, ale také kolagen z vaječných skořápek a botanický extrakt. Součástí je také kyselina hyaluronová, vitamín C a další tělu prospěšné látky, které zpomalují proces stárnutí. Je dostupný v mnoha příchutích, a přitom neobsahuje žádná umělá barviva a dochucovadla.

 • spoustu možností výběru
 • součástí kyselina hyaluronová a vitamín C
 • příznivá cena
 • bez dochucovadel a barviv
4. místo

Colla Pink

Výživový doplněk stravy je nápoj obsahuje důležité vitamíny a minerální látky pro podporu ženské krásy. Součástí je i kyselina hyaluronová nebo extrakt z hroznových jader. Složení se postará o imunitu, ale také pevnější pokožku, nehty či vlasy. Jeho výhodou je, že neobsahuje žádné stopy alergenů. Je dostupný v různých ovocných příchutích.

 • výživa pleti, nehtů a vlasů
 • podpora imunity a snížení únavy
 • snadné dávkování
 • složení bez přídavných cukrů, lepku i bez laktózy
5. místo

Oslo Skin Lab

Jedná se o neochucený a čistý kolagen ve vysoké kvalitě. Obsahuje pouze jedinou ingredienci, a to hydrolyzovaný kolagen hovězího původu. Ten podporuje pevnost, ale také je důležitý jako prevence proti stárnutí a tvorbě vrásek či celulitidy. Firma klade důraz na bezpečnost, kvalitu a nezávadnost.


 • čistý kolagen
 • možnosti členství bez závazků
 • neutrální chuť