Lidé začali nosit boty proto, aby chránili svá chodidla. Dodnes jsou mezi námi mnozí jedinci, pro které je protektivní funkce bot primární, vlastní zpravidla jedny zimní boty, jedny sandále a jedny kecky a popudem k návštěvě obuvnictví je pro tyto lidi až chvíle, kdy obuv svůj úděl neplní, protože jsou za ty roky nošení už v hodně špatném stavu. Na druhou stranu jsou i tací, lépe řečeno také, které nevědí, kam všechny ty páry bot naskládat, protože jejich počet jde v tom lepším případě do desítek, v tom horším do stovek. Vášnivé shromažditelky bot si zkrátka nedokážou pomoct a když vidí botky, které jim padnou do oka, prostě je berou. A když už má někdo slušnou sbírku, musí se poohlížet po něčem extravagantním, co nemají nejen ony, ale ani nikdo jiný.

Pro takové ženy vyrábí boty Kermit Tesoro. Tento sedmadvacetiletý mladíček si svými krajně neobvyklými a nepřehlédnutelnými modely získal přízeň excentrické hvězdy Lady Gaga. Filipínský designer přiznává, že ho fascinuje navrhovat boty, v nichž se zrcadlí psychické nebo fyzické deviace lidí, jejich vnitřní konflikty a neschopnost usměrňovat své chování tak, aby nepohoršovalo okolí. Tesoro to ovšem nemyslí nijak zle, přimlouvá se za to, aby se lidé nebáli nosit oblečení, které koresponduje s jejich nitrem, nevidí důvod, proč by měli své já potlačovat, když ho mohou stavět na odiv. Výstředním lidem se Tesorovy šílené boty na vysokých podpatcích zamlouvají a nás uzavřenější mohou aspoň ohromit, šokovat nebo pobavit.

squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-1 squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-13 squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-17 squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-19 squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-21 squid-shoe-weird-fashion-Kermit-Tesoro-polypodis-91