Chystáte se na ples a hledáte způsob, jak se nejlépe připravit? Máte šaty, ale nevíte, jaký účes, nebo řešíte úplně opačný problém? Zaměřte se spíše na to, jak si ples užijete.

Důležité je, kam se chystáte

Neměla byste přemýšlet jen o tom, jak dlouho na plese budete, a co vám nesmí chybět v kabelce. Důležité je také, o jaký typ plesu půjde. Záleží na tom, zda se jedná o honosný ples, kde se očekává dlouhá, slavnostnější róba, nebo se chystáte na vesnický ples, kde stačí zcela jednoduché šaty. Někde se od vás očekává také jistá etika, tedy nejen určité chování, ale i vzhled. Na jiných plesech se nemusíte tolik hlídat, ani mít dokonalý účes. To vše byste měla promyslet, než vůbec začnete přemýšlet o tom, zda vám šaty ladí k botám, nebo zda jste zvolila vhodný účes.

Pohodlnost na prvním místě

Nezáleží jen na tom, jestli to bude trvat pět hodin, nebo na plese budete až do rána. Pokud zvolíte správnou velikost šatů a bot a všechno předem promyslíte, protančíte večer příjemně a bez bolestivých pocitů. Nebudete muset celý večer myslet na ramínka, která vás škrtí, nebo boty, při kterých se vám dělají puchýře. Zvolte vše tak, abyste vypadala dobře, ale zároveň se ve všem cítila co nejlépe.

Pak už je to na vás, jestli se cítíte dobře v dlouhé róbě a sepnutém drdolu, nebo krátkém outfitu s rozpuštěnými lokny. Někdo dává přednost i kalhotám s halenkou, někdo pro změnu zvolí baleríny místo podpatku. Pokud to není typ plesu, kde je striktní etika, je to zcela ve vašich rukou. Pohodlnost ale neznamená, že byste měla zvolit džíny, nebo ošoupané šaty z vašeho šatníku. Naopak si dejte pokaždé záležet, ať se chystáte kamkoliv do společnosti.

Princezna, nebo elegantní dívka?

Užívejte si přípravy a buďte vždy sama sebou. Zvolte to, v čem se cítíte nejlépe, ale zároveň to vypadá dobře. Nechte si poradit a nebuďte za každou cenu umíněná ve své volbě.  A nesnažte si vzít za každou cenu to, co se vám tolik líbí, i když vám to úplně nesedne. A zase naopak, nenechte si mluvit do toho, že si jednou chcete vzít kalhoty a halenku, nebo overal. To je teď hodně trendy věc a mezi všemi šaty se jistě budete vyjímat. Vezměte si to, v čem se cítíte sebejistě. Na druhou stranu, pokud si chcete užít ples jako princezna a vzít si dlouhou róbu, nenechte vyhrát své pochyby.