Plesová sezóna v plném proudu. Pokud máte v plánu na nějaký ples vyrazit, nechte se inspirovat naším průvodcem doplňky, které váš vzhled posunou na kompletně novou úroveň. Pro ženy, které chtějí na plesových akcích zazářit, jsou právě doplňky tím podstatným dotažením do konce. Od náušnic po korunku do vlasů, každý detail udělá rozdíl. 

Šperky

Ať už se jedná o náušnice, prsteny, nebo náhrdelníky – na ples to je za nás jedno velké ANO! Náušnice jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zdůraznit vaši ženskost a eleganci. Volte tak, aby ladily s vašimi šaty. Obecně ale můžeme říct, že tady nemusíte šetřit. Velké a výrazné náušnice k plesům prostě patří. Zapomeňte na stereotypní šperky a vsaďte na jedinečné kousky.

  • Náhrdelník Je to nezbytný prvek, který může proměnit váš outfit. V letošní sezóně jsou velké, výrazné kameny jsou stále v módě. Pro ty odvážnější je ideální volbou náhrdelník zdobený drahokamy nebo krystaly, který dodá vašemu vzhledu šmrnc. Nebo zvolte vrstvené náhrdelníky, které se naopak skvěle hodí k jednodušším šatům.
  • Náušnice  V letošním roce jsou na vrcholu popularity náušnice ve tvaru křišťálových kapek nebo visací s perletí. Přírodní kameny a decentní řetízky přinesou do vašeho vzhledu nádech luxusu.
  • Náramek V kurzu jsou aktuálně velké, nápadné náramky, které se skvěle hodí k jednoduchým rukávům. Pro romantický vzhled volte zdobené květy či perličkami. Stříbrné a zlaté náramky v minimalistickém stylu jsou vždy vhodnou volbou pro ty, kdo upřednostňují klasiku.
  • Prsten Vyberte výrazný, v různých barvách i tvarech. Nebo naopak zkuste větší množství jemných tenkých prstýnků, které vaše ruce krásně dozdobí. V neposlední řadě nezapomeňte dát někdy příležitost i tomu starému prstýnku po babičce. Zasloužil by si vynést ven a ukázat světu, no ne? 

Tip! Pokud si berete šaty s větším výstřihem, vhodnou volbou pro vás bude náhrdelník právě pro ozvláštnění dekoltu. V takovém případě zvolte delší provedení náhrdelníku, bude se v dekoltu hezky vyjímat.

Rukavičky

Venku je během plesové sezóny zima, ale vy mrznout nemusíte. K vašemu kabátu dolaďte venkovní outfit ještě rukavičkami s kožešinou. Myslete na eleganci – je důležité zůstat dámou a nést celé ''celovečerní představení'' ve stejném duchu. Proto ani po skončení plesu neztrácejte svou roli a neberte si lyžařské palčáky. 

Pokud se rukaviček nechcete vzdávat ani v průběhu plesu, můžete vsadit například na dlouhé společenské saténové rukavice. Ty se hodí především k tzv. koktejlovým šatům. Víte, jaké šaty letí? Přečtěte si, v čem určitě zazáříte.

Spona do vlasů

Jedním z nejkrásnějších doplňků, které si můžete vybrat, je spona do vlasů. Ať už jdete od kadeřnice se složitým účesem, do kterého vám šperk zakomponovala, nebo jste zkrátka jenom vlasy doma secvakla zdobným skřipcem, budete na parketu hvězda! Bez ohledu na to, jestli máte krátké, nebo dlouhé vlasy, spona do vlasů může být tím pravým finálním prvkem pro dokonalý účes. Volte klasické perly, jemné kovové prvky nebo květinové motivy podle stylu vašeho outfitu.

Korunka

Následující vlasový doplněk je pouze pro opravdové královny. Jestliže máte ambici být královnou plesu, nesmí vám chybět korunka na hlavě! Vybrat si můžete klasickou čelenkovitou nasazovací korunku, která vás ale může během večera lehce omezovat a budete muset hlídat zda je na svém místě. Nebo si vyberte korunku s malým hřebínkem, který lehce zasunete do účesu a zůstane tam, kde má.

Nezapomeňte, že existuje celá řada dalších doplňků, jako:

  • opasky;
  • punčochy;
  • hodinky;
  • čelenky;
  • ozdobná ramínka a další.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv doplněk, podstatné je, aby vám dělal radost. Celkově platí, že při výběru doplňků pro plesovou sezónu buďte kreativní a odvážná. S těmito tipy určitě zanecháte nezapomenutelný dojem.

Kabelka

Váš outfit nebude kompletní bez dokonalé kabelky. V letošní sezóně dominují kabelky zdobené kamínky, flitry a lesklými povrchy. Módní jsou také kabelky ve tvaru skvostných minaudiér, které samotné vypadají jako šperk. Vyberte kabelku, která se hodí k vašim šatům. Neměla by být ale moc velká.

Tip! Jaké boty si vzít na ples? My vám poradíme, s jakými střevíčky zazáříte.