Ačkoliv nám počasí hojně dopřává mrazy a chumelenice, překlenuli jsme se již do druhé půlky zimy, a tak pomalu nastává čas myslet na svůj jarní šatník.

Letošní rok si pro nás módní designéři připravili zajímavou směsici prvků, ať už se to týká oblečení nebo doplňků. Na své si přijdou zejména obdivovatelé stylu 80. let a výraznějších šperků. Nosit se budou velké náušnice bez ohledu na to, zda si nasadíte obě či jen jednu. Mnohem důležitější bude, aby byly dostatečně velké.

Jen růžová to může být

Výšivky, volánky, květinové vzory, průsvitné prvky a kovový lesk, toho tuto sezonu nebude nikdy dost. Určitě nic nezkazíte, pokud tyto atributy zkombinujete se starorůžovou barvou. Co se týká materiálů, vrací se bavlněná plátna a látky s 3D strukturou.

Dejte trendům zelenou

Nejen v oblasti oblékání bude letos na vrcholu zelená barva.  Americká společnost Pantone, jež je známá pro svůj jedinečný systém barev, pravidelně vyhlašuje odstín, ve kterém se ponese následující rok. Letos padla volba na zelenou, důvodem tohoto rozhodnutí je to, že firma chtěla lidem dodat optimismus a naději. Nepochybně trendy určitě budete, pokud zelenou zkombinujete s jemnějšími odstíny jako např. krémová, béžová a hnědá. Slavnostnější look snadno vytvoříte kombinací zelené a černé.