Když hledáte inspiraci v módním světě, orientální styl vás přivítá s jemností, bohatstvím vzorů a mystickým kouzlem. Není divu, že mnoho žen má chuť oživit šatník kousky s tímto exotickým dotekem. Pokud toužíte po tom, aby váš šatník zazářil orientální elegancí, máme pro vás několik tipů, jak toho dosáhnout s grácií a vkusem.

Vzorované tkaniny

Orientální styl často spočívá v bohatých vzorech a tkaninách. Zvolte hedvábí, samet nebo brokát se vzory, jako jsou květiny, draci, čínské znaky a geometrické tvary. To dodá vašemu outfitu výrazný orientální nádech.

Kimonos

Kimonos jsou ikonickým kouskem orientálního oblečení. Můžete je nosit jako svrchník k jednoduchým šatům nebo kalhotám, nebo je kombinovat s džínami pro neformálnější vzhled. Vyberte si z pestrobarevných kimon, které okouzlují svoji elegancí.

Exotické barvy

Orientální styl často vyniká díky svým sytým a hlubokým barvám. Kromě klasické černé, bílé a červené se zkuste ponořit do odstínů, jako je tmavě modrá, smaragdová zeleň a tmavší fialová.

Orientální módní doplňky

Pro dotvoření vašeho vzhledu nezapomeňte na orientální módní doplňky. Různé druhy náhrdelníků, náušnic, náramků a prstenů s orientálními motivy pomohou vašemu outfitu dodat autentičnost.

Slavnostní šaty

Pokud chcete vkročit do světa orientální elegance na velkou akci, zvažte slavnostní šaty v orientálním stylu. Elegantní dlouhý model s bohatou výšivkou a zdobením vám zajistí působivý vzhled.

Kombinace s moderním oblečením

Nebojte se kombinovat orientální kousky s moderním oblečením. Kimono můžete nosit k džínům a tričku. Brokátovou sukni doplňte o jednoduchý top. 

Orientální potisky

Vzory, jako jsou květiny, různé mandaly nebo vlny, jsou charakteristické pro orientální styl. Vybírejte módní kousky s takovými vzory a vůbec se nebojte jejich kombinace. Čínská kultura je totiž plná symboliky a významů. Vyberte si šaty nebo doplňky s motivy draka, fénixe nebo jinými čínskými symboly pro zvýraznění orientálního ducha.

Sebevědomí

Největším doplňkem pro orientální styl je ale vaše sebevědomí. Chodíte-li s elegancí a šarmem, orientální kousky budou zářit ještě více.

Zahrnout do svého šatníku orientální styl je cestou k unikátnímu vzhledu, který zdůrazní váš osobní vkus a k propojení se s přírodou a trochou ezoteriky. Experimentujte s různými vzory, barvami a kombinacemi, ať už si zvolíte klasický kimono, nebo moderní šaty s orientálním potiskem. Buďte odvážné a nechte se inspirovat krásou východní kultury.

Podívejte se i na to, jak může vypadat italská elegance a nechte se inspirovat pro další módní outfity.