Celočerné outfity vídáme na lidech kolem sebe snad každý den. Jsou módním fenoménem, který nikdy nevyjde z módy. Kombinace černých kousků oblečení je nejen elegantní a sofistikovaná, ale také všestranná a snadno přizpůsobitelná. Tento styl se hodí jak pro formální příležitosti, tak pro každodenní využití. Za nás tedy rozhodně ANO. A zde je pár důvodů, proč se rozhodně vyplatí mít černou v šatníku.

Nadčasovost a flexibilita

Prvním velkým plusem all black outfitů je jejich nadčasovost. Černá je synonymem elegance a stylu, a proto tato kombinace nikdy nevyjde z módy. Navíc je to barva všestranná a snadno kombinovatelná s jinými barvami, ale třeba i s doplňky. Šperky totiž dodají vašemu vzhledu ještě zářivější jiskru. Kombinace s bižuterií je dalším zajímavým způsobem, jak znevšednit all black outfit. Černý kov, stříbro nebo hematit se skvěle hodí k černému oblečení a dodají mu sofistikovaný a moderní vzhled. Doporučujeme zvolit jednoduché a minimalistické kusy bižuterie, které nebudou odvádět pozornost od celkového vzhledu. Zkuste vrstvit náramky nebo přidat náušnice s kameny ve stejné černé barevné paletě. Chybu neuděláte ale ani se zlatými šperky. Ty jsou teď v módě, jelikož krásně podtrhují ženskost. 

Černá barva zeštíhluje

Dalším důvodem, proč se vydat cestou all black outfitů, je jejich schopnost vytvářet optický dojem štíhlosti a elegance. Černá vizuálně zmenšuje, což může být výhodou pro ty, kteří chtějí opticky zúžit svou postavu. Při výběru all black outfitu se zaměřte na různé textury a střihy, které dodají vašemu vzhledu zajímavost a polichotí mu. Černá například sluší pouzdrovým šatům, které těsně obtahují ženskou postavu. A zároveň je to i důvodem, proč jsou černé džíny nejoblíbenějším kusem oblečení téměř každé z nás. 

Elektrizující kombinace barevných doplňků

A co přidat do černého outfitu pro trochu rozmanitosti? Kromě kombinace vhodných šperků tu jsou i další vhodné doplňky, které zvýrazní celý vzhled. Zkuste přidat kabelku v jasných barvách, která bude vytvářet zajímavý kontrast s černým oblečením. Také můžete experimentovat s obuví, jako jsou červené lodičky nebo leopardí vzorované boty, které dodají živost a styl celkovému vzhledu. S bílou sportovní obuví ale také nešlápnete vedle. 

Pozor na péči: All black je životní styl

Pokud se rozhodnete pro all black outfit, nezapomeňte na správnou péči. Na černém oblečení jsou častěji vidět vlasy či prach, takže se nevyhnete využívání válečku či odstraňovači žmolků. Takové oblečení byste měli i častěji prát. Ideálně využívejte i prací prostředky přímo určené pro kontakt s tmavými látkami. Díky tomu vydrží vaše oblečení zářivě černé. Kombinovat vybledlou černou spolu s tou, co dýchá novotou, to není úplně žádoucí.

Celkově vzato, all black outfity jsou módní klasikou, kterou by měl mít ve svém šatníku každý. Jsou elegantní, nadčasové a snadno kombinovatelné s různými doplňky. Přidejte do svého outfitu trochu kontrastu a buďte připravena vyrazit do světa se sebevědomě stylovým vzhledem.