Svatební den je bezesporu tou nejromantičtější událostí v životě každého z nás, a proto je výběr správných svatebních šatů skutečně klíčový. Každá nevěsta se chce cítit krásná a elegantní, a to ve stylu, který vyjadřuje jedinečnost a lásku. Zde je šest romantických tipů, jak vybrat ty nejkrásnější svatební šaty, které budou perfektně ladit s vaší postavou.

Najděte střih, který vám nejvíce lichotí

Každá ženská postava je jedinečná, a proto je důležité najít svatební šaty, které lichotí zrovna vám a zdůrazňují vaše nejlepší rysy. Pokud máte například tvar postavy v podobě písmene A, zkuste šaty ve stylu princezny s rozšířenou sukní, která vyváží proporce a vytvoří elegantní siluetu. Postavám v podobě písmene X zase sluší šaty těsnější kolem pasu a rozšířenější ve spodní části. Je potřeba ale zkoušet. Jistě máte už vytipované své oblíbené střihy, které vyhledáváte u každodenních outfitů. Věřte jim a volte ty varianty, ve kterých se cítíte především komfortně a sexy. 

Hledejte a neztrácejte trpělivost

Svatebních šatů existuje opravdu požehnaně. Během výběru narazíte na princeznovské, sirénové, třpytivé, volné, uplé, krajkové a milion dalších. Dobrou zprávou ale je, že mezi tímto nepřeberným množstvím variant jistě najdete ty vyvolené, které vám padnou a vy budete moci prožít svůj den tak, jak jste si vysnila. Nebojte se vyzkoušet i něco nového a nečekaného. Šaty, které vás mohou mile překvapit, a do kterých byste na první pohled ani neřekla, že by mohly být ty vaše. Celý tento proces je o hledání. Tak buďte trpělivá, přináší to ovoce. A rozhodně na to nebuďte sama. Pozvěte své kamarádky, aby se vám dostalo okamžitého názoru. Tak bude výběr o mnoho jednodušší a příjemnější. 

Přizpůsobte si detaily podle svého stylu

Detaily, jako jsou krajkové prvky, perly, kamínky nebo korzety, mohou dodat vašim svatebním šatům osobitý šmrnc. Zvolte si detaily, které odrážejí váš osobní styl a vnímání romantiky. Například, pokud milujete vintage vzhled, zvažte šaty zdobené jemnými krajkami a zlatými tóny. Bude to jen a jen vaše svatba, váš den. Přizpůsobit si šaty podle sebe je ten nejlepší krok ke spokojenosti. A pokud máte v hlavě naprosto jasnou představu, můžete si je nechat ušít i na míru. Finančně to sice vyjde o mnoho dráž, ale takové šaty už pak budou jen vaše. Svatební šaty šité na míru jsou tím nejkrásnějším suvenýrem. 

Zohledněte délku šatů

Délka svatebních šatů je důležitým faktorem při výběru. Pokud se cítíte pohodlněji v delších šatech, zkuste romantickou dlouhou sukni, která se lehce rozšiřuje. Je-li vaším komfortem spíše moderní styl, zvolte šaty ve stylu koktejlové róby s krajní délkou nad kolena. Nebojte se experimentovat a najít délku, která vám vyhovuje nejlépe. Dnes už dávno není nikde nekompromisně psáno, že nevěsta musí mít dlouhé bílé šaty, aby nebyl vidět ani kotník. Je to jen váš den, měl by být pohodlný a po celou dobu podle vašich představ. 

Zvažte typ látky

Látka, ze které jsou svatební šaty vyrobeny, může mít vliv na celkový dojem. Zkuste si vyzkoušet různé látky, jako je satén, šifon, organza nebo krajka, abyste zjistila, která vám nejlépe vyhovují a jaký efekt vytváří. Například, šaty z lehkého šifonu budou dodávat pohyb a lehkost, zatímco saténové šaty budou mít elegantní a lesklý vzhled. Krajka je zase naopak sexy a tvoří jemnou ženskost. Je jen a jen na vás, jak se chcete cítit. Nenechte se proto ovlivňovat trendy, dejte na své sympatie.

Dejte si na čas a poslouchejte své srdce

Nejvíce důležitým tipem je na nic nespěchat. Při výběru svatebních šatů si dopřejte dostatek času. Navštivte různé obchody a zkoušejte různé střihy a styly. Nechte si poradit od profesionálů a kamarádek. Ale nakonec, poslouchejte své srdce. Vyberte si šaty, které vás naplní emocemi a dodají pocit, že jste nejkrásnější nevěsta na světě.

Svatební šaty jsou symbolem lásky a krásy, a proto je důležité najít ty pravé. Sledováním těchto romantických tipů a důvěrou ve svůj vkus najdete ty, které vám padnou jako ulité a které budou vyjadřovat vaši jedinečnou lásku a romantiku. Pokud už šaty máte, co dál? Už víte, jaké dekorace použijete? Co takhle svatba v přírodním duchu?