Volnost je nyní in. Každý si dělá to, co sám uzná za vhodné, a to i v módě, kde to je občas na škodu. Pokud se vracíte do retro kolejí, nosíte zvonáče nebo pletená tílka, rozhodně se nemusíte děsit. Tuhle módu nikdo nekritizuje. Jsou tu ale určitá úskalí, kterým bychom se měli všichni hromadně vyhnout. Pojďte se podívat, jaké módní prohřešky máme na mysli a doufejte, že kvůli tomu nebudete muset udělat čistku ve své skříni. 

1. Barevné vzorované legíny

Psal se rok 2010, kdy se rozmohl takový nešvar – vzorované legíny. Možná si to pamatujete, protože byly všude k vidění. A doufáme, že nejsme jediní, komu z té vzpomínky jde mráz po zádech. Šíleně barevné vzory nelichotily žádné postavě, ukazovaly i to, co nikdo vidět nechtěl a nedaly se s ničím vkusně kombinovat. Proto prosíme všechny, kteří si takové kousky zapomněli ve svých skříních, zbavte se toho. 

2. Nadměrné kombinování vzorů

Vzorované legíny nám napověděly i další bod prohřešků. Protože kombinace vícero vzorů není v pořádku. Výjimku tu tvoří pouze vysoké ponožky, ty mají zelenou. Pokud ale máte kostkovanou košili, ty květované kalhoty nechte raději doma. Zní to jednoduše, ale bohužel, ne pro všechny. Opakování je proto matka moudrosti: Jeden vzor ano, vícero dokupy ne. 

3. Cameltoe a jiné zářezy

V překladu se jedná o velbloudí nohu a věříme, že víte, co máme na mysli. Tento zářez se totiž netýká pouze dané osoby, ale i zdravého zraku kolemjdoucích. A. co si budeme povídat, nevypadá to prostě dobře. Plnoštíhlé ženy by si měly dávat pozor i na přilehlé vršky. Pohled na vyrýsovaná záda také není úplně lichotivý. 

4. Viditelná tanga v bokových džínách

Tohle momentálně vídáme často. Pamatujte, i když na sobě máte to nejkrásnější spodní prádlo, pokud bude záměrně čouhat ven, nikdy to nebude vypadat úplně dobře. Nechte ho tam, kde má být, tedy pod oblečením. Jeho společnost si přece zaslouží jen vyvolení, a to náhodní kolemjdoucí rozhodně nejsou. 

Móda nabízí nespočet možností. Je to fantazie, díky které můžeme beze slov druhému sdělit, jací jsme. Proto si na svém oblékání dejte záležet. Je to vaše vizitka a ačkoliv se říká, že nemáme soudit knihy podle obalu, nespoléhejte na to.