Kam se zničenými skateboardy? Pokud si nevíte rady s podobným problémem a doma máte schované zničené prkno, které je vám líto vyhodit, zašlete ho Deskstool, oni si s tím poradí. Díky své aktivitě patří mezi prototypy v oblasti moderní recyklace.

Kdo je/jsou Deckstool?

Zakladateli se stali bratři Adam a Jason Podlaski; oficiální název jejich designérské společnosti je Podlaski Design LLC. Svůj projekt popisují jako originální způsob recyklace, prostřednictvím které dochází k výraznému nárůstu efektivity produktu. Stane se unikátním, vysoce kvalitním nábytkem – a nejen tím. V nabídce finálních produktů je k dispozici potenciálním vlastníkům o něco větší výběr produktů. Recyklovaný výrobek ovšem svou vizuální přeměnou neztratí kontakt se svým minulým já. Zkonstruované modely produktů jsou totiž inspirovány právě tím, pro co byly kdysi stvořeny - skateboardingem.

Doktoři na rozbitá srdce skateboardů

Je opravdu jedno, s jak závažnými zraněními k Adamovi s Jasonem zničené skateboardy doputují. Na jejich odřeniny a jizvy mladí kreativci vytvoří krásné vzory tak, že jsou mnohdy ještě lepší, než jak tomu bylo v jejich původním stavu.  Všechny znovuzrozené produkty, o kterých nyní hovoříme, jsou vyrobeny řemeslníky v USA.

Jasná myšlenka, ještě jasnější cíl

                        Jejich hlavní myšlenka spočívá ve snaze shromáždit rozbité desky z nezávislých skateshops a parků v USA a Kanadě.  Spolupráce Deckstool s těmito malými společností může svými produkty zvýšit zájem zákazníků, tím pádem se zaslouží o vyšší finanční přínos jednotlivých institucí. Adam s Jasonem o tom ví a tímto způsobem je finančně podporují. To ovšem není vše. Podílí se také na financování místních projektů skatepark. „Vytváříme ze zničených kusů skateboardů krásné, užitečné produkty, které po nás zůstanou!"  

Stylové stoličky

Zaručují pevnost a pohodlnost. Nevěříte? Přesvěčte se!

   

Deckbench

     

Skatecafe

     

Má to jeden háček!  A nebo je jich víc?

     

Micro-decks

Vytvořili magnety se čtyřmi různými, avšak přesnými tvary, v každé sadě po čtyřech kusech.

  Minidecks  

Recyklací vyrábí také klíčenky, které bezpečně fungují i jako otvírák lahví; praktická věcička. :-)