Lidská populace se rozrůstá, a z tohoto důvodu začínáme obydlovat i taková místa, která nejsou pro náš život typická. Mezi taková místa patří bez pochyby moře a oceány. Již se začala stavět první podmořská sídla, která zatím slouží pouze jako rekreační střediska pro turisty z celého světa.

Na panenských ostrovech na Fidži stojí Poseidon Undersea Resort, který byl otevřen v roce 2008. Pětihvězdičkový hotel nabízí turistům originální výhled na podmořský život.

Není vyloučeno, že bychom v budoucnosti mohli bydlet pod vodní hladinou natrvalo. Vědci by však museli přijít s nápadem, jak se zbavit závislosti na dodávkách vzduchu, pitné vody a potravy z venčí. Cílem by tedy pravděpodobně byla snaha o vytvoření jakéhosi „umělého“ ekosystému. Bydlení pod vodní hladinou by však bylo nereálné pro obyvatele naší Země trpících klaustrofobii či hydrofobii. Jestli nakonec budeme moci bydlet pod vodní hladinou, prozatím zůstává nejasné. Ještě uvidíme, co nám budoucnost přinese. Život budoucích generací může vypadat nějak takto: