Interiérový styl Provence vychází z francouzského venkova. Přeneste si atmosféru Francouzské riviéry i do vašeho domu. Stačí zvolit ty správné barvy a materiály kuchyně, doplnit je o typické dekorace a výsledek je okouzlující. 

Světlé barvy

Barvy francouzské venkovské kuchyně jsou obvykle ve světlých a teplých odstínech béžové, světle žluté, pastelově zelené, nebo tlumené fialové.  Tyto barvy dodají kuchyni vřelou a příjemnou atmosféru.

Typický je přírodní materiál

V Provence se využívají přírodní materiály, které jsou pro tuto krajinu typické. Patří mezi ně přírodní kámen, cihla a dřevo. Kámen a cihlu lze využít jako obklady za kuchyňskou linku a dřevo nechte vyniknout na pracovní desce. Dalším materiálem, vhodným především pro jednotlivé doplňky, je keramika. Podlahy ve stylu provence jsou pokládány keramickými dlaždicemi nebo dřevěnými deskami.

Nábytek v provensálském stylu

Pro kuchyně a jídelny jsou typické kuchyňské ostrůvky, které poskytují další prostor, a tím výrazně usnadňují přípravu jídla. Pokud nemáte příliš místa, a přesto se nechcete vzdát této dominanty, zvolte ostrůvek na kolečkách.

Dalším praktickým kouskem je dřevěný kredenc. Můžete ho využít v kuchyni, jídelně ale také obývacím pokoji. Uvidíte, že pro úložný prostor navíc najdete vždy využití. Úchytky dvířek je vhodné doplnit stylovými keramickými úchyty s květinovým motivem.

Jídelní stoly v Provence stylu se perfektně hodí do každého interiéru. Pokud si chcete udělat radost alespoň jedním univerzálním kusem, bude právě jídelní stůl správnou volnou. Pro příležitostné návštěvy jsou praktické především rozkládací varianty.

Bytové doplňky s vůní levandule

Součástí kuchyně bývají otevřené police, volně v prostoru položené keramické či porcelánové džbánky i krájecí prkénka ze dřeva nebo čajové soupravy pro hosty s romantickým motivem. Mezi oblíbené detaily ve stylu Provence také patří bytový textil s motivem levandule nebo přímo usušené snítky zavěšené v prostoru.