Rozrůstající se rodina má větší nároky na životní prostor, domy ani byty však nebývají nafukovací. Spásným zaklínadlem ve chvíli, kdy v rodném hnízdě začne být těsno, je efektivní využití prostoru. Zatímco obyvatelé rodinných domů si zpravidla nedokážou představit život v omezeném prostoru panelákového bytu nebo nějakého alternativního bydlení, jakým se může stát maringotka, mobilní dům či něčeho podobného, ti, kdo s bydlením v drobném obydlí zkušenosti mají, si nemohou vynachválit jeho četné výhody.

Jak se tedy dá z malého bytečku vyčarovat byt, kam se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina? Řešení by se našlo hned několik, profíci ze studia h2o Architects přišli s následujícím: nevelký byt, který kdysi sloužil jako ložnice pro služebnictvo, netradičním způsobem proměnili v útulný rodinný byt skýtající dva dětské pokoje, kuchyň, koupelnu, obývák a navrch balkóny se záviděníhodným výhledem na francouzskou metropoli. Nejzajímavější částí renovovaného bytu je bezpochyby obývací pokoj. Ten nemá podobu velké místnosti, jíž dominuje sedací souprava a televize, naopak je rozdělen na tři menší koutky, které jsou spolu propojené, ovšem zároveň poskytují jistou míru soukromí. Obývák trochu připomíná bludiště, jehož stěny tvoří knihovny. Police tvořící zdi pokoje nejen dobře vypadají a místnost ozvláštňují, ale také jsou plně funkční, poskytují potřebný úložný prostor. Každý koutek má své osobité kouzlo a panují v něm jiné světelné podmínky, protože je každý orientovaný na jinou světovou stranu. Bílé zdi a bíle namalované "fleky" na parketách prostor opticky zvětšují a nechávají vyniknout policím s knihami. Navzdory labyrintovému charakteru obývacího pokoje nehrozí, že by se v něm člověk cítil stísněně, naopak působí útěšně a jeho obyvatelé s v něm cítí skutečně jako doma.

h2oarchitectes_Arsenal-Flat-2-600x450h2oarchitectes_Arsenal-Flat-3-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-6-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-8-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-8a-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-12-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-10-600x800h2oarchitectes_Arsenal-Flat-11-600x450h2oarchitectes_Arsenal-Flat-13-600x450h2oarchitectes_Arsenal-Flat-14-600x450