Zná je snad každý. Washi pásky jsou lepící pásky z japonského rýžového papíru, který je velice pevný, ale zároveň měkký a podobá se trochu látce. Oproti klasickým lepícím páskám mají washi tu výhodu, že se dají lehce utrhnout, nalepit a pak zase odlepit a můžete na ně i psát. Washi pásky seženete na internetu nebo v prodejnách s výtvarnými potřebami. Možností jejich využití je nespočet. Podívejte se nyní na naši malou inspiraci.   

Washi pásky a technika

Nevyznáte se ve změti kabelů? Označte si je pomocí washi pásek. Přidejte na ně vlaječky s popisem nebo rovnou celé kabely páskou omotejte. Odteď si už nevypojíte to, co nechcete. 

  Podobně zkrášlit můžete klávesnici počítače či notebooku. Pokud nepíšete poslepu a potřebujete se koukat na písmenka, ozdobte si takto alespoň klávesy, které bezpečně poznáte. Jiným řešením může být ozdobení dalších částí počítače. Washi pásky nalepte také na kryt telefonu, tablet nebo na čtečku. Vaše oblíbené přístroje nyní budou krásné, originální a až vás jejich vzhled omrzí, jednoduše jej změníte. Washi pásky a oslavy 

Krásná a vlastnoručně vyrobená přání k narozeninám ocení snad každý. Předat je můžete i v krásně ozdobené obálce. Proužky washi pásek nalepte i na zabalené dárky. Dejte tak sbohem klasickým balícím papírům a vytvořte si vlastní a jedinečné. Doplňte je samozřejmě jmenovkami s washi ozdobou. Pokud pořádáte narozeninovou či jinou oslavu, dodejte jí šmrnc. Do jednohubek místo obyčejných párátek zapíchněte ta ozdobená washi páskou. Skleničky hostů zase můžete páskou označit a pojmenovat. Nyní budou všichni pít jen ze svých skleniček. Washi pásky v domácnosti i kanceláři

 Zkrášlit můžete i své kancelářské potřeby. Obyčejné tužky oblepte washi páskou a hned vám půjde práce lépe od ruky. Polepte si také diář nebo blok či okraje jeho stránek. A pokud stále nemáte dost, polepte si i klíče či ramínka na oblečení. Zkuste si pár kotoučků washi pásek koupit a uvidíte, že vymyslíte ještě mnoho dalších využití.