Hledala jsem spolehlivé a odolné povlečení, jelikož mám poslední dobou velmi špatné zkušenosti s klasick Navíc jsem nechtěla investovat moc peněz, například do luxusního damašku, tak jsem hledala přijatelnou variantu. Zapátrala jsem na nejrůznějších internetových obchodech a narazila jsem na www.rodinnebaleni.cz, kde jsem objevila povlečení s reaktivním tiskem.

Zde jsem se o něm dozvěděla veškeré podstatné informace a povlečení jsem si objednala na vyzkoušení.

K novým technologiím a typům textilií jsem často skeptická, jelikož mi nesedí všechno, a některé textilie dráždí mou pokožku. Proto zkouším různé typy a tohle konkrétní jsem chtěla otestovat, abych věděla, jak dobře se s mojí pokožkou snese.

Po prvním vyzkoušení

Chtěla jsem povlečení, které by se mohlo prát i při vyšších teplotách a tohle se zdálo jako ideální volba, kterou jsem chtěla vyzkoušet. Vyprala jsem ho na 90 °C a povlečení skutečně odolalo. Podle mě je dostačující ho vyprat na 60 °C, jak doporučují výrobci, protože to k likvidaci roztočů a bakterií stačí.

Bohužel se látka celkem mačká a žehlení je pro mě nutností, ale i tak jsem si ho oblíbila, protože dokáže skvěle držet tvar i barvy. Navíc je zde zapínání na zip, které mně osobně nejvíce vyhovuje.

Zmátlo mě akorát to, že bylo při prvním použití tvrdé. U prodejce jsem si ověřila, že je to tím, že ztvrdne při nanášení většího množství barev do tkaniny. Po dvou až třech vypráních změkne úplně. Už po prvním vyprání, jak jsem si ověřila, je ale viditelně měkčí.

Spolehlivé bavlněné povlečení

Hledala jsem spolehlivé a zároveň odolné ložní prádlo, protože mi jiné nevydrží tak dlouho barevné, a často se při vyšších teplotách sepírají. Navíc jsem chtěla pravou bavlnu, se kterou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Tohle povlečení splňuje všechny mé požadavky a já jsem příjemně překvapená. Konkrétně jsem si vybrala červené bavlněné duo povlečení Markéta a jsem s ním naprosto spokojená. Mohu ho dále všem doporučovat, protože se podle mě se jedná o velmi odolné bavlněné povlečení.

Martina Langová