Také rok co rok sníte o tom, jak rádi byste se uložili k zimnímu spánku? Lidé na to prý nejsou stavění, ale to vyprávějte někomu, kdo trpí od podzimu do jara chronickým nevyspáním a může se uzívat... Pokud i vás láká představa být na nějakou dobu (nebo alespoň přes noc) medvědem, zachumlejte se do medvědí kůže a užívejte si ničím nerušený spánek!

Kvůli jedinečnému odpočinkovému zážitku se nebudete muset vydat do lesů a lovit grizzlyho. Postačí zakoupit si speciální spací pytel navržený japonskou designerkou Eiko Ishizawovou. Spacák připomíná medvěda více než věrně, ale nebojte, žádné zvíře kvůli pohodlnému spacímu pytli neskonalo. Produkt je vyroben z umělé kožešiny (což možná některé z vás zklame, protože spaní ve skutečné medvědí kůži by představovalo docela jiný zážitek...) a textilie, očka jsou skleněná a hrozivé špičáky gumové. Medvědí spacák se honosí úctyhodnými rozměry 190 x 73 x 78 cm, takže pokud nejste v některém tělesném rozměru nadprůměrně statní, pohodlně se do něj vejdete. Dostat se do medvědích útrob není nic složitého, stačí rozepnout zip, nechat se pohltit a zase se zapnout. Výhodou tohoto spacáku ve srovnání s těmi standardními je, že vás nebudou budit okolní vlivy, protože medvědí hlava vám poskytne bezpečný úkryt před světlem i hlukem.

Vzhledem k tomu, že by si vás někdo mohl snadno splést se skutečným krvelačným predátorem, bude lepší, když si spacák schováte pro potřeby poklidného spánku doma, skryti před zraky hrdinů, kteří by vám jati pudem sebezáchovy mohli načerpávání energie pěkně zkomplikovat...

bear-sleeping-bag-eiko-ishizawa-5 bear-sleeping-bag-eiko-ishizawa-1bear-sleeping-bag-eiko-ishizawa-7