Potřebujete při odpočinku svou vlastní klidovou zónu, ale nespokojíte se jen tak s ledajakým gaučem, nebo postelí při čtení? Chtěli byste mít svůj vlastní, pohodlný čtecí koutek u vás doma? Vezměte si k srdci pár rad, jak na to. Je to pravdu jednoduché. 

Maximální pohodlí je nade vše

Nezáleží, jak velký prostor obýváte. I s malým pokojem se dá vyhrát a vytvořit tak velmi útulné, ale především pohodlné místo. Ať už do vámi zvoleného místa vyberete křeslo, nebo pohovku, vždy se soustřeďte na své maximální pohodlí.

Hlavně hodně světla

Nejen pohodlí a útulné prostředí, ale i světlo je důležitou součástí kvalitní četby knih. Ať už máte byt, nebo dům, umístěte svůj oblíbený koutek co nejvíce k oknům, což vám umožní číst tak, aniž byste museli přes den využívat lampičku. Jednoduše zasednete a vychutnáte si sluneční paprsky s dobrou literaturou. Bude to vaše vlastní oáza, vaše místo, kde budete odpočívat, relaxovat, nebo jen ležet a nedělat nic namáhavého. Není nad to mít své kvalitní místo odpočinku a relaxace.

Originálně umístěné knihovny

Malá knihovnička u okna s houpací židlí, či křeslem, nebo velká knihovna přes celou místnost s velkou pohovkou. Pohodlný široký parapet u okna, nebo zastrčený, temnější roh v místnosti. Je také na vás, zda vám stačí malý koutek s pár knihami, nebo zaplníte celou místnost svou oblíbenou literaturou. Ať tak, či jinak, vždy přemýšlejte o celkovém místě a snažte se využít každý prázdný prostor. I na zdánlivě nepravděpodobných místech se dá vytvořit knihovna a místo pro váš odpočinek. Využijte třeba prázdný a nefunkční krb, nebo nepoužívané rohy a výklenky v interiéru, do kterých zasadíte poličky. Zaměřte se na staré skříně a prostory, které se dají proměnit v originální knihovny.

V noci postel, přes den místo k odpočinku

Především pokud máte malý byt, musíte zvažovat každý prostor tak, aby byl využit co nejvíce. A pokud máte problém vymyslet dobré a kvalitní místo pro váš denní odpočinek, nezoufejte. Co třeba zvolit jako odpočinkové místo svou vlastní postel. V noci to může být místo, kde spíte a přes den ho můžete proměnit v originální relaxační zónu. Stačí odnést peřiny, přinést relaxační polštáře a k místu přivést co nejvíce denního světla. Někdo má problém, že nedokáže oddělit odpočinkovou zónu, od té, kde v noci spí. Zkuste místo ale přes den pozměnit, dodat mu jinou zajímavou dekoraci, a především hodně světla, a uvidíte, že to půjde změnit.