Motýlí dobrodružství

Motýlí domy neboli tzv. motylária najdete v mnoha městech, jako je Praha, Karlovy Vary či Votice u Tábora. Tyto součásti botanické zahrady vás přenesou do tropické džungle, ve které najdete světové druhy motýlů mnoha velikostí. Netradiční podívaná potěší děti každého věku. Místo síťky na motýly vám postačí fotoaparát nebo mobil a úžasný snímek máte zaručený!

Muzeum, které nenudí

Tak trochu jiné muzeum pocítíte na vlastní kůži v muzeu čokolády. Kromě omamné vůně dobrot bývá v ceně i drobná ochutnávka právě vyrobených pralinek. Kurzy výroby vlastních čokoládových bonbonů bývají mnohdy součásti exkurze.

Farmy, přírodní rezervace i záchranné stanice pro zvířátka

Kontaktní přírodní minizoo nabízí několik druhů aktivit. S vašimi dětmi se můžete účastnit krmení hned několika druhů zvířat. Uvidíte malá kůzlata, ovce, králíky či husy v jejich přirozeném prostředí, které více odpovídá způsobu jejich přirozeného života. Provedou vás zootechnici, kteří rádi zodpoví všechny zvídavé otázky týkající se péče o zvířata. V záchranné stanici se dozvíte, jak probíhá péče například o poraněné čápy a jak postupovat, když nějaké raněné zvíře najdete v přírodě sami.

Galerie umění pro děti

Místo v centru Prahy, které kombinuje umění s dětskou zábavou. Stálá expozice je interaktivní a zapojuje všechny smysly. Děti si mohou dotvářet řadu vystavených předmětů sami a zapojit tak svoji kreativitu. Tento víceúčelový multimediální prostor je věnovaný dětem od cca 2 do13 let.