Dopřejte si odpočinek na slunci a čerstvém vzduchu na vaší zahradě, terase nebo balkonu. Zahradní houpačka může být tím pravým místem pro relaxaci. Přinášíme vám několik tipů, bez kterých si volná odpoledne už nebudete chtít představit.

Zahrada, terasa nebo balkon dokážou v letních měsících rozšířit obývací prostor. Využijte místa navíc. Klasické zahradní sestavy obsahují většinou stoly a židle bez možného polohování. Pro maximální pohodlí jsou ale lepší variantou houpací lavice, křesla a relaxační lehátka.    

Závěsná houpací síť nejen pro děti

Houpací sítě z bavlny a polyesteru jsou vhodné pro děti i dospělé. Právě kombinace těchto dvou materiálu zaručí barevnou stálost, rychlé schnutí a hebkost textilie. Vybírat můžete z variant pro jednu nebo dvě osoby. Údržba textilie je velmi jednoduchá. Látku postačí umýt vlažnou mýdlovou vodou.  

Zahradní houpací lavice pro celou rodinu

Příjemné jako posezení na gauči. Uvažujete-li o zahradní houpačce, můžete vybírat z mnoha typů. K dostání jsou varianty z masivního dřeva s nepromokavým baldachýnem, houpačky z bambusu a stříškou pokrytou palmovým listím nebo houpací lavice celokovové konstrukce s podsedáky a polstrovanými opěradly. Některé dřevěné typy obsahují dokonce vestavěný přídavný stolek, který se vysune z části lavice.

Závěsné křeslo i na balkon 

Křesla jsou vhodnou volbou pro kryté terasy. Snadno je upevníte ke stropu, a navíc máte střechu nad hlavou jako ochranu před deštěm a sluncem. Na trhu se najdou i ojedinělé designové kousky houpaček pro jednu až dvě osoby.

Relaxační lehátko

Houpání vás zrovna moc neláká? Pak přemýšlejte o pořízení zahradního lehátka. Část bývá většinou polohovatelná a výšku sklonu si tak můžete nastavit podle sebe. Například lehátko z nepromokavé textilie a polštáři je stylový nábytek, který poskytuje komfort a odpočinek jako na dovolené.

Doplňky pro relax a pohodu

Abyste si chvíle klidu užili ještě více, zútulněte si prostory lucernou, která vytvoří romantickou atmosféru i bez západu slunce.  Pohodlné polštáře a deka zaručí dokonalé pohodlí a nezapomeňte ani na odkládací stolek. Úložný koš z mořské trávy se postará o bleskový úklid nejen pře nečekanou návštěvou.