Zahradní osvětlení je praktickým řešením bezpečného pohybu v okolí domu a zároveň je považováno za klíčový prvek zahradního designu. Prostřednictvím dekorativního solárního osvětlení nebo LED svítidel vytvoříte příjemné prostředí, které prodlouží nejeden letní večer. 

Abyste ze široké nabídky zahradního osvětlení vybrali správně, přizpůsobte svůj výběr nejen preferencím v oblasti designu, ale také prostoru, který máte k dispozici, požadované úrovni jasu a zároveň možnostem napájení.

Bodová solární světla

Ideální volbou pro osvětlení zahradních okrajů a cest, jsou solární světla. Do trávníku nebo půdy v květinových záhonech je upevníte pomocí bodce. Díky tomu je instalace snadná a stanoviště lze průběžně měnit. Umístit je můžete kamkoli s přístupem ke slunečnímu záření, které dodá solární energii. Cestu ke dveřím tak pohodlně najdete i ve tmě.

LED reflektory pod rostliny, keře i stromy

Osvětlení rostlin a keřů dodá magický vzhled tropických krajin i do vaší zahrady. K nasvícení skalky i samostatného stromu využijte venkovní zápustné LED svítidlo. Reflektor je vsazen do plastového krytu, aby zapuštění do země, trávníku nebo štěrku bylo jednoduché. LED zdroj lze jednoduše naklápět podle potřeby a vzrůstu rostlin.

Solární koule na trávník i vodní hladinu

Originálním osvětlením jsou solární koule, které můžete využít jak na trávníku, tak na vodní hladině svého jezírka. Tato světla bývají napájená LED bateriemi a k dispozici jsou v bílém, nebo vícebarevném provedení. Některé modely dokonce blikají. Pokud máte na zahradě rybník nebo malé jezírko, můžete si zakoupit vodotěsné koule, které se vznáší na hladině.

Svítící květináče

Novinkou v zahradním designu jsou tzv. fluorescenční vázy a květináče. Při výrobě je na jejich povrch přidána speciální fluorescenční vrstva, která získává energii z přírodního nebo umělého osvětlení. Tyto samostatně svítící květináče tak nejsou závislé na přívodu elektrické energie a jejich náklady na provoz jsou prakticky nulové.

Světelný řetěz

Večerní výzdoba v uměleckém nebo festivalovém stylu. To jsou malé LED či solární lampiony. Osvětlení, která vám poslouží jako dekorace ve dne a zdroj světla navečer. Kromě zahrady vám skvěle poslouží na malých balkonech, v pergolách, nebo také jako světelná dekorace na stole.

Osvětlená schodiště vestavěnými světly

Pokud se obáváte, že by vaše děti mohly zakopnout o bodová světla v trávníku, jsou vhodnou alternativou bodová světla instalovaná do zdi či betonu. Tento systém je užitečný zejména na venkovních schodištích nebo v okolí jezírka a rybníku.