Není nad pěknou procházku na čerstvém vzduchu. Šťastlivci, kteří žijí na venkově, mají na výběr spoustu poklidných tras, zato měšťáci se často musejí spokojit s toulkou parkem. Málokoho by asi napadlo vydat se ve chvilce volna na výlet tunelem. V tunelu vybudovaném člověkem by to byl celkem hazard, na světě se ale najdou i přírodní tunely zvoucí k bezpečné procházce, která opojí všechny smysly.

Velmi příjemná může být procházka sakurovou alejí. Vzhledem k tomu, že tato třešeň je k vidění a cítění v plném květu jen sedm až deset dní v roce, není snadné vystihnout ten pravý moment. Třešni se daří i v Evropě, takže není třeba putovat až do dalekého Japonska, na třešňovou kolonádu se můžete zajet třeba do německého Bonnu.10-Startling-Tree-Tunnels-You-Must-Walk-Through-7-630x420cherry-blossom-tunnel-402x600

Jakmile odkvetou třešně, rozkvetou vistárie. Pestrobarevný déšť kvítků zaručuje jedinečný zážitek, není tedy divu, že Japonci každoročně pořádají festival oslavující právě tuto voňavou popínavku.

Wisteria-Tunnel-Kawachi-Fuji-Garden-570x42710-Startling-Tree-Tunnels-You-Must-Walk-Through-1-630x419

Až budete mít cestu do Brazílie, zastavte se v městě Porto Alegre. To se může pochlubit nejkrásnější ulicí na světě: Rua Gonçalo de Carvalho je lemovaná více než stovkou stromů. Vzrostlé tipuany byly zasazené už ve třicátých letech dvacátého století a dnes jsou uznávány jako kulturní a ekologické dědictví a nesmějí se kácet.goncalo-de-carvalho-3[2]goncalo-de-carvalho-2[2]

Jinan dvoulaločný (Ginko biloba) patří v Japonsku k uctívaným stromům ne pro blahodárné účinky na prokrvování končetin a na paměť, ale díky své odolnosti. Šest jinanů přežilo bombardování v Hirošimě a od té doby je stromu přezdíváno strom naděje. V Tokiu dnes narazíte na neuvěřitelných 65 000 jinanů a můžete se projít touto úchvatnou jinanovou alejí.

gingko-tree-tunnel

V japonské Arashiyamě se nachází bambusový les Sagano. Stezka obklopená vysokými bambusy se ocitá v historické oblasti, v blízkosti Sagana najdete řadu chrámů a svatyní.

bamboo-path-570x379

Zahrady Aberglasney ve Walesu hostí kromě jiného prastarý tisový tunel, který si vesele bují již od osmnáctého století. Aby bylo možné se nespoutaným stromovím prodrat, je potřeba ho prořezávat – a to není žádná legrace.yew-tree-tunnel

Kořeny strašidelných Dark Hedges v Severním Irsku též sahají až do osmnáctého století. Mezi 150 mohutnými buky se údajně potuluje duch děvečky, která pracovala pro bohatého Jamese Stuarta, jenž nechal alej vysázet, a zemřela za nevyjasněných okolností.

the-dark-hedges10-Startling-Tree-Tunnels-You-Must-Walk-Through-5-630x610

Na severu Ukrajiny chodí milenci do tunelu lásky. Pověst praví, že je-li jejich láska silná a čistá, milencům se splní přání. Zelenající tunel však neslouží pouze zamilovaným, třikrát denně jím projíždí vlak, prochází jím totiž soukromá železnice.tunnel-of-love-570x387

Jihoafrický Johannesburg je domovem patrně největšího uměle vytvořeného lesa na světě, čítá kolem deseti milionů stromů. Před více než sto lety bylo na jih černého kontinentu zavezeno na 49 druhů žakarandy. Tropické stromy se v říjnu obalí nepřehlédnutelnými fialkovými květy.

jacarandas-walk-570x427