Kancelářské prostředí se může jevit jako pohodové místo pro práci: člověk si sedí, neruší ho nadměrný hluk, nehrozí mu poleptání nebezpečnými chemikáliemi, odskočí si, když potřebuje. I v kanceláři ovšem může být někdy dost dusno, zvlášť když nemá kancelářský pracovník dost soukromí, aby se mohl soustředit na svou práci, zato výhledu na své zaneprázdněné i odpočívající kolegy se mu dostává až příliš. Problém může vyřešit přepážka, která alespoň částečně vymezuje osobní prostor zaměstnance a umožňuje mu lépe se ponořit do činnosti. Samozřejmě také platí, že v příjemném prostředí se snáze dosahuje lepších výkonů a výsledků. Toto naštěstí vědí i designeři.

Kanceláři nemusí vládnout jen ostré linie a šeď. Bertil Harström se svým projektem nazvaným Wannabetree dokazuje, že nepravidelné tvary a barvy dodají kanceláři úplně jinou atmosféru.

Wannabetree

Pro milovníky přírodních motivů navrhl Eero Aarnio efektivní  a vizuálně velmi zajímavé přepážky ve tvaru barevných stromů.

Tree-Dividers

Do budoucna hledící administrativní síly se jistě cítí jako doma ve futuristicky laděné pestrobarevné kanceláři: individuální pracovní koutky jsou od sebe odděleny rozmanitými siluetami měst. Aby toho ozvláštnění nebylo málo, ze stropu navíc visí vesmírné lodi. V takové kanceláři kreativita jen kvete.

city-dividers

Ukázalo se také, jak důležité je vnést na pracoviště trochu života. Zvířata obvykle nepatří do standardní výbavy kanceláře, nicméně u rybiček by se mohla udělat výjimka. Pohled na poklidně si plující pestrobarevné šupináčky možná nevyhecuje ke krajním výkonům, ale zato uklidní, takže vodní přepážka z akvárií má přece jen pozitivní vliv na náladu v kanceláři.

Aquarium-Zigzag-Divider

TerraCycle spojuje zodpovědné s praktickým a přichází se zajímavým tipem na to, jak zužitkovat prázdné plastové lahve.

Upcycled-Dividers