Polární kruh je místo známé svými extrémními povětrnostními podmínkami i panenskou přírodou. Přestože drtivá většina z nás extrémní podmínky k žití nevyhledává, najde se pár šťastlivců, kteří si to nemůžou vynachválit.

Norská rodina Hjertefolgerových je ukázkovým příkladem, že alternativní způsob života, je především prospěšný a ohleduplný k životnímu prostředí. V odlehlé části polárního kruhu žijí už od konce roku 2013 a vybudovali si zde útulnou oázu v podobě slunečního dómu, jenž skýtá tři podlaží, pět ložnic a dvě koupelny. Dóm je postaven z organických materiálů jako např. písek a jíl a je uzavřen do funkční kopule, jejíž sférickou strukturu tvoří komplexní síť trojúhelníků. Tato krytina chrání rodinu před silnými větry i hustým sněžením a rovněž snižuje topné náklady domácnosti.

Součástí kopule je také zahrada, která rodině poskytuje skleníkové prostředí tak, aby zde mohli pěstovat ovoce, zeleninu, i třeba bylinky. Vzhledem k tomu, že se stavba nachází opodál od civilizace, je tato možnost ideálním řešením. Z domu se také nabízí nádherný panoramatický výhled do nedotčené divočiny a v noci si zde majitelé užívají ničím nerušený výhled na nádhernou polární záři.