Když přijde řeč na vynálezy, většina lidí si vybaví pár notoricky známých jmen spojených s věcmi, které do jisté míry změnily svět, protože usnadnily nebo dokonce umožnily činnosti, které před vynalezením nejrůznějších strojů a přístrojů nebyly snadno realizovatelné. Někteří z nás však mají na kontě i svoje vylepšováky, na než jsme hrdí a ačkoli se svým významem nemohou vždy rovnat nápadům géniů, jsme na ně patřičně (a právem!) hrdí. Zatímco některé vynálezy jsou všeobecně přijímány s nadšením a snadno se uchytí, jiné bývají kritizovány a označovány nevybíravými nálepkami. Zapomeňme na přísné soudy a podívejme se na originální vynálezy britského vynálezce Dominika Wilcoxe.

Dominic Wilcox beze vší pochybnosti patří mezi lidi, kteří mají fantazii a nechybí jim smysl pro humor ani nadšení. Tentokrát přichází se sadou snídaňových vynálezů, které mají ozvláštnit každodenní ranní rituály. Každý sice ví o důležitosti snídaně, ale vysvětlujte to dětem. Aby byla i pro malé buřiče snídaně příjemnou povinností, neřkuli radostí, vymyslel Wilcox sedm, pravda vcelku šílených, zlepšováků.

Prvním z nich je mluvicí polštář. Ten umožňuje osobě, jež pro spáče nachystala ranní krmi, strávníka nahnat ke stolu. Jedná se o bezdrátovou vymoženost: v pokoji leží polštář vybavený reproduktorem a v kuchyni mluvítko ukryté v  sošce slepice.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_6

Některé děti jsou vedeny k samostatnosti a snídani si chystají samy. Ani to nemusí být nuda, zvlášť se speciálním jeřábem, s jehož pomocí lze nabírat cereálie z krabice do misky a dokonce je zalít mlékem díky integrovanému dávkovači mléka.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_8

Línější povahy ocení komfort zprostředkovaný snídaňovým dronem: miska s cereáliemi může přistát přímo před rozespalým hladovcem, pakliže má při ruce hodinky, jimiž se létající miska ovládá.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_13

Každý ví, kdy má dost, ale aby se nikdo nemohl vymlouvat, v sérii vynálezů nechybí lžíce, která slouží jako ukazatel množství zkonzumovaných cereálií.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_5

Cereálie jsou křehké a křupavé, když je sypete do misky a hrabete v nich lžičkou, vydávají specifický zvuk. Jeho milovníci si ho mohou nechat zesílit inovativní zesilovací miskou.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_10

Dále tu máme přístroj, který odměřuje čas na snědení cereálií s mlékem. Každý, kdo někdy na svoje ranní lupínky zapomněl, ví, že rozmáchané v mléce už jsou hůře konzumovatelné...

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_4

Posledním vynálezem je věc, která vypadá jako dechový hudební nástroj, ovšem ve skutečnosti se jedná o zesilovač kručení v břiše.

Re-imagining-Breakfast-Kelloggs-inventions-Dominic-Wilcox_dezeen_468_3