Láká vás představa každodenního večerního posezení u krbu a plápolajícího ohně? Chtěli byste právě krbem či stylovými krbovými kamny oživit svůj moderní interiér? Žádný problém!  


Obrázek

 Zdroj: Architecture Art Designs 


Oheň totiž dávno nepatří jen do kachlových kamen, na chatu nebo na chalupu, ale je i velmi oblíbeným prvkem moderních bytů a domů, jejichž prostory dokáže doslova prozářit, a to nejen ohněm, ale celkovým efektem moderního designu. 

Krb, nebo krbová kamna? 

Rozdíl mezi krbovými kamny a krbem není jen v tom, jak vypadají. Kamna více pracují s teplem a předávají ho do keramických tahů, zatímco krby předávají teplo cirkulací kolem krbové vložky. 


Obrázek

 Zdroj: Nagle Fireplaces and Stoves 


Většina lidí si krby pořizuje kvůli příjemné atmosféře, ale přibývá těch, kteří se zajímají, nakolik lze instalací krbu ušetřit na vytápění. Odborníci se shodují, že každý předpokládaný odhad je zavádějící, protože záleží na tom, jak je dům zateplen a jaká má okna. Počítat s okamžitou velkou úsporou díky stažení radiátorů pokaždé, když si zatopíte v krbu, by bylo velmi nepřesné a příliš jednoduché. 

Pokud nemáte místo na krb, rozhodněte se pro kvalitní krbová kamna. Na trhu je široký sortiment krbových kamen od českých i zahraničních výrobců té nejvyšší kvality.  

Otevřený krb patří spíš na venkov 

Rozdíl je také mezi otevřeným krbem a krbovou vložkou. Otevřený krb je vhodnější do venkovského prostředí. Je nutné počítat s tím, že otevřený oheň obnáší prach a kouř, takže se do běžného bytu a moderního interiéru příliš nehodí. Větší je také 

riziko požáru, takže by v jeho okolí neměly být žádné hořlavé materiály. Z otevřeného ohně je paradoxně také méně tepla, oheň proto v moderním interiéru patří za sklo, a tak nás nejen nepopálí, ale také více zahřeje. 


Obrázek

 Zdroj: Scarlett Fireplaces 


Moderní krby – výkonná krbová vložka a stylová obestavba 

Moderní krby jsou kombinací krbové vložky, kde probíhá samotné spalování dřeva, a dále krbové obestavby, která doplňuje vlastnosti krbové vložky a slouží jako tvář celého krbu. Krbové vložky se vyrábí z vysoce kvalitních materiálů, díky nimž se vyznačují velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. 

Obrázek

 Zdroj: proyectos.habitissimo.es 


Za účinnost vytápění je odpovědná krbová vložka, máte-li dostatečně výkonnou krbovou vložku, přichází na řadu krbová obestavba. Krby jsou velmi variabilní, přizpůsobí se každému interiéru. Záleží pouze na tom, jakou krbovou obestavbou si vyberete a výběr je opravdu bohatý. Stavba krbu by měla být samozřejmě záležitostí odborné firmy, která vám i s výběrem obestavby poradí. 


Zdroj: www.levnekrby.cz, bydleni.idnes.cz